Poznávat Brno hrou? Einsteinův přítel K. Gödel by byl nadšen!

Prof. Kurt Friedrich Gödel se narodil 28. dubna 1906 v Brně. Byl jedním z největších vědců 20. století. Jeho zaměřením byla matematika, především logika, v níž dosáhl objevů, které bývají svojí velikostí srovnávány s Einsteinovou teorií relativity. Určitě by proto ocenil, že na začátku 21. století je možné poznávat jeho rodné město pomocí logických úkolů a šifrovacích her, které pomáhají rozvíjet kreativitu, komunikaci a spolupráci.

Poznávat Brno hrou? Einsteinův přítel K. Gödel by byl nadšen!

Možnost aktivního poznávání Brna nabízí v současné chvíli na GOtoBRNO.cz hned 14 her. Seznámíte se díky nim s Brnem, poznáte jeho historii, zúčastníte se bitvy o Brno, dotknete se evoluce nebo třeba vyřešíte mamutí problém. Hry jsou týmové, nejčastěji pro 2–5 hráčů, a připravené na míru dospělým, což ovšem neznamená, že si nemůžou zahrát i děti. Některé jsou určeny přímo pro ně.

„K většině potřebujete chytrý telefon, u nás v TIC BRNO jsme například pro hru Tajemství Staré radnice zajistili pokrytí Wi-Fi. Celkově jde o to nabídnout Brňanům i turistům chytrou zábavu a aktivní poznávání města,“ popisuje projekt ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková.

A jak taková šifra vlastně vypadá? Informace se často ukrývá v textu či obrázcích, jindy uvnitř či na povrchu fyzického předmětu, v případě terénních her se také může objevit až po průzkumu fasády domu, sochy, panoramatu města nebo v nádherně vykládané rozetě starobylého kostela. Šifra má jednoznačné řešení a jeho objetvení je často doprovázené nadšením a chutí doběhnout k dalšímu úkolu dobrodružné trasy.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307