Přehlídka filmů Akiho Kaurismäkiho

12. – 14. 6. 2017
Kino Art v Distillery na Pekařské ulici

Kino Art změnilo své působiště z Cihlářské na Pekařskou ulici, to ale neznamená, že přijdete o své oblíbené filmové přehlídky. Od 12. do 14. června se můžete těšit na Finské léto s Akim Kaurismäkim, během kterého uvidíte hned šest jeho snímků.

Sever v létě v Artu v Distillery: Přehlídka filmů Akiho Kaurismäkiho

Přehlídka ukáže všechna specifika Akiho Kaurismäkiho, díky kterým si ho zamilovala kritika i běžní diváci. Filmy jsou pochmurné, temné, dokáží vám zlomit srdce, ale zároveň jsou vtipné. A přestože jsou seversky podivné, vynikají humanismem, kdy za doprovodu bizarních zpěvů pod spoustou vodky hledají to lepší v každém z nás.

Dozvíte se mimo jiné, jaké podoby můžou mít filmové adaptace slavných děl (Bohémský život, Zločin a trest) i o nástrahách, které přináší láska (Stíny v ráji, Děvče ze sirkárny). Potěší vás ty největší hudební vypalovačky (Leningradští kovbojové dobývají Ameriku) i pocty žánrové kinematografii (Smlouva s vrahem). A pokud by vám to bylo pořád málo, v červenci míří do kin nejnovější Kaurismäkiho film Druhá strana naděje.

Budete-li potřebovat zapít pochmurnou atmosféru nebo naopak podpořit mrazení v zádech, můžete využít speciální nabídky nového baru 5m2, který se nachází na nádvoří v Distillery, a pro tuto příležitost si připravil tři speciální drinky inspirované Skandinávií.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307