Přelet nad kukaččím hnízdem v bývalé káznici

Další netradiční projekt Kina Art je zde! Tentokrát se 9. června v rámci brněnského Ghettofestu vydá do prostor bývalé káznice na Cejlu. Čeká vás film sevřený do depresivních stěn, oscarové dílo Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem.

Barokní káznice zažila mnohé – takové věci, o kterých nechcete vidět ani v dokumentech na ČT2. Mučení a popravy v době monarchie, nacismu i komunismu. V kapli s vymalovanými rudoarmějci uvede Kino Art film Přelet nad kukaččím hnízdem. Snímek byl natočen ve skutečném blázinci v deštivém státě Oregon.

Pro Miloše Formana to byla více než hra, více než adaptace románu. Byla to pro něj realita, ze které utekl, realita nacistického a posléze komunistického Československa. Blázinec za mřížemi ovládaný zlými sestrami, léčícími neduhy i touhu po svobodě drastickými metodami.

Takže máte-li pocit, že váš život je blázinec, přijďte a my vám poskytneme naději, že to ještě není tak zlé! Vstupenky za krásných 100 Kč lze koupit on-line, na pokladně Artu a v infocentru na Panenské.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307