Prohlídky v bývalé káznici na Cejlu

Místo s pohnutou historií, které dlouho chátralo, se probouzí k životu. V rámci komentovaných prohlídek ukazuje TIC BRNO budovu bývalé káznice na Cejlu. Vstup si můžete zarezervovat na 8. či 21. října.

Věznice nacházející se nedaleko centra Brna stála vždy ve stínu mnohem slavnějšího „žaláře národů“ na Špilberku, ale přesto je její osud neméně zajímavý. Rozsáhlá, původně čtyřkřídlá stavba je už dlouho pohlcena okolními budovami, ale v době vzniku stála v místech, kde končila poslední zástavba předměstí.

Její historie sahá do roku 1770 a svému účelu sloužila do roku 1956. V současné době probíhají snahy o oživení celého komplexu a TIC BRNO v něm pořádá tematické prohlídky. „Prohlídka tohoto místa zanechá v návštěvnících silný a nezapomenutelný dojem a přinutí je přemýšlet o naší minulosti, současnosti a také budoucnosti,“ říká ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková.

Prostory také bývají pronajímány k jednorázovým kulturním akcím, k výstavám, workshopům, divadelním představením, koncertům a podobně. Filmová kancelář Brno bývalou káznici také nabízí jako zajímavou filmovou lokaci. Jednou ze zvažovaných variant budoucího využití je zřízení kreativního centra s ateliéry, výstavními prostory, dílnami, divadelním sálem, kinem a kavárnou.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307