První český Brno Art Week slaví desátý ročník

26. – 28. 4. 2019
Vstupné je určováno zapojenými institucemi. V mnoha případech jsou akce zdarma.

Brno Art Week, první akce svého druhu v Česku, vznikl z popudu studentů a vyučujících Pedagogické fakulty MU. Od loňského roku je spolupořadatelem tohoto festivalu TIC BRNO. Rozšiřuje tak rozmanitou nabídku autentického zprostředkování města skrze natolik jedinečný fenomén, jakým je zdejší výtvarná kultura.

Brno Art Week v Muzeu města Brna

Letošní desátý ročník festivalu, který vás provede po brněnském výtvarném dění, prochází dvěma zásadními změnami. První spočívá ve změně značky, protože se Týden výtvarné kultury mění na Brno Art Week. Žádné ústupky globalizaci v tom nehledejme, jde o využití všeobecně zaužívaného označení tohoto žánru.

Druhou důležitou novinkou letošního roku je začlenění akce Open Studios do brněnského Art Weeku. Díky tomu se poslední dubnový týden lze nejen vydat po galeriích a muzeích, ale také se seznámit s ateliéry umělců a architektů, kteří tvoří například v „ateliérových koloniích“ na Kraví hoře, v objektu bývalé czFaVU na Rybářské a v mnoha brněnských postindustriálních objektech. Akce tak umožní všestranný vhled do zdejší výtvarné scény od procesu umělecké produkce přes vystavování, interpretaci až po jeho možné uložení ve sbírkách.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307