RE:PUBLIKA. Program pro každého, vstup zdarma, konec už v půli června!

Ať přijdete na největší oslavu století kdykoliv, vždy něco pozoruhodného zažijete. Připraven je pestrý program pro milovníky umění i sportu, děti i dospělé, příznivce potravy gastronomické i té duševní.

Přijít můžete i víckrát a zdarma. Za něčím, co máte rádi, nebo objevovat novinky. Festival RE:PUBLIKA, který svojí délkou, tematickým rozsahem a počtem akcí nemá v České republice obdoby, totiž otevřel na tři týdny areál brněnského výstaviště bez vstupného.

Připraveny jsou desítky výstav, besed, komentovaných prohlídek, programem nadupaná koncertní i divadelní stage. Na výstaviště se vrátilo kino i kavárna, vyšperkováno je světelnými instalacemi a panely s fotografiemi. V pavilonech je k vidění to nejlepší z designu, sportu, tance a literatury, můžete se ohlédnout do historie i nahlédnout do budoucnosti.

 

Světelné instalace a světová premiéra

Instalace japonského umělce Yasuhira Chidu je interaktivním objektem, do kterého diváci vstupují. Je protnut 60 000 děrami vytvářejícími iluzi letu noční oblohou… Světelná show studia Hyperbinary je zase složená ze 160 LED světel a poskytuje divákům zážitek dialogu moderních technologií s funkcionalistickou architekturou věže výstaviště. Obě světelné instalace jsou k vidění vždy o víkendu. Světová premiéra audiovizuální výstavy Má vlast zblízka a nahlas České filharmonie v londýnské produkci se v pavilonu A uskuteční v pátek 8. června a zůstane až do konce festivalu. Pochází od tvůrců zahajovacího ceremoniálu Olympijských her v Londýně a v Brně díky ní zazní Vltava Bedřicha Smetany a Sinfonietta Leoše Janáčka.

 

Další zahraniční hosté

Představení Origami francouzského souboru Furinkaï Company / Satchie Noro & Silvain Ohl nabídne 10. června nevšední podívanou – pohyb v nekonvenčních prostorách, vztah objektu, těla a hudby. Ze Slovenska přicestuje kolekce obrazů téměř zaniknutých slovenských part – tradičních ozdobných čelenek.

 

Desítky sportů, závody mopedů, všecyklistické hry

Téměř padesátku sportů si můžete na Festivalu RE:PUBLIKA užít v Re:lax zóně. V rámci doprovodného programu se 10. června uskuteční II. československé všecyklistické hry. Ty nabídnou Mistrovství Evropy vysokých kol a drezín, setkání historických kol, závody Brněnská Míle Velociped, Jízdu elegance a Zbraslavský rej. Vyznavači motocyklů mají na výstavišti sraz 9. června v Závodech mopedů Stadion. Klání historických a dalších mopedů se uskuteční ve třech kategoriích – standard, speciál, recese a doplní je také sraz motocyklů značky JAWA.

 

Prvorepublikové speciality a dobrá káva

V Gastrozóně můžete ochutnat prvorepublikové speciality podle tradičních receptů. Například Uggého taliány, tradiční bramborové placky podle receptů našich babiček, vesnickou specialitu uzeného kapra či pečené zelňáky s nakládanými cibulkami. Kavárna PRAHA nabídne originální odpočinkový prostor s výběrovou kávou, limonádami, alkoholickými koktejly a domácími nanuky. Přijďte posedět!

 

Koncerty, divadla, kino

Na Festivalové stage v červnu vystoupí například Meteor „z Prahy“, O5 a Radeček, MIDI LIDI, Peter Lipa, Jaroslav Uhlíř, Tomáš Kočko, BUTY, ANNA K. nebo Michal Hrůza. Divadelní představení na pódiu u Králíkova divadla doplní koncerty, poezie, stand-up vystoupení a v přehlídce vizuálně zajímavých českých filmů 1918–2018 v pavilonu G1 uvidíte například filmy Alois Nebel, Sedmikrásky, Ostře sledované vlaky či dětské oblíbené příběhy o krtečkovi a Pojďte pane, budeme si hrát.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307