Schodek Venduly Chalánkové

Patříte-li k vyznavačům „zvrhlého vkusu“, tedy k obdivovatelům jemného, sofistikovaného, ale i břitkého humoru brněnské autorky Venduly Chalánkové, která pod touto značkou tvoří, nechte se překvapit její výstavou Schodek.

Společně s kurátorkou Terezií Petiškovou připravila výstavu představující nejnovější polohu své tvorby, v níž se soustředí především na cykly koláží tvořené z papírů imitujících kámen, koženku nebo lakované materiály. Posvátný brněnský stánek umění v tomto cyklu převedla do estetiky brizolitového panelového rodinného domku, do stylu přijatelného pro většinu národa. V jejím pojetí vyplouvají na povrch socialisticko-realistické prvky stavby, která je obecně vnímána jako funkcionalistická. Název Schodek odvodila autorka od série s názvem „Nikdy nerezignujeme na vymáhání vašeho dluhu“, která sestává ze čtyř rozměrných geometrických abstrakcí inspirovaných tzv. obálkami s pruhem. Jak sama s ironií v hlase dodává, převedením tohoto ryze úředního 

symbolu do obrazů zkoumá, zda lze vyvolat strach pomocí barvy. Po dobu trvání výstavy můžete v Domě umění zakoupit autorské publikace Venduly Chalánkové – Zpívejte s námi, Vyšívané pohádky nebo komiksové sešity.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307