Severská filmová zima vás v kině Art rozehřeje na těle i na srdci

Tři komedie, dvě dramata, jeden art, jeden thriller a skoro žádný sníh. To je nabídka na únor, tedy na měsíc, kdy se na jaro těší i sněhuláci.

Severská filmová zima vás v kině Art rozehřeje na těle i na srdci

Povídky ze Stockholmu vyprávějí sice o skupince tak trochu zoufalých a přepracovaných lidí, ale co je nám blízké, nás dokáže rozesmát. Uprchlík na malinové loďce je zase příběh Švéda ve finském těle, což je krušné, protože Finové se mají tvářit chladně, smutně a prohrávat v hokeji. I film The Swedish Moment je komedie, i když hlavní hrdina má v kufru auta tělo a psychopatickou manželku k tomu.

Život v akvárku splétá příběhy prostitující se učitelky z mateřské školy, zkorumpovaného fotbalisty a básníka – opilce. Zní to jako další z námětů na severskou komedii, ale ve skutečnosti je to vynikající islandský art. Spoustu legrace by sliboval i námět Porodní báby o veliké lásce šamanské dcerky a nacistického důstojníka.  A ono je to drama jako řemen podle předlohy Katji Kettu! Korunovační klenoty jsou pak příběhem vražedkyně syna majitele továrny na výrobu bot, kterou ztvárnila Alicia Vikander s otlačenýma nohama. Konečně Jackpot, thriller na motivy Joa Nesbøho. Tady se nebudeme smát vůbec ničemu. Anebo ano, ať je ten únor v Artu veselý! 

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307