Školáci zabojují o truhlici markraběte Jošta

Markrabě Jošt. Od loňského podzimu v Brně jedno z hlavních témat. A zatímco dospělí se baví uměním, nebo spíše na úkor umění, děti se o tomto schopném muži, který byl obratným politikem, ctižádostivě toužil po větší moci i majetku a citelně zasahoval i do záležitostí českého království, dozví něco více díky naší speciální hře pro školní skupiny.

Dvouhodinový program hry O truhlici markraběte Jošta začíná u jeho jezdecké sochy na Moravském náměstí. Žáci spolu s průvodcem podniknou výpravu po stopách moravských Lucemburků, seznámí se s nejvýznamnějšími představiteli tohoto rodu, dozví se, co měli společného se samotným Karlem IV. a především získají představu o tom, jak Brno a vůbec život v něm ve 14. století vypadaly. Druhá polovina programu se odehraje v Mincmistrovském sklepě, kde žáci poodhalí tajemství mincovnictví za dob Lucemburků.

Během celé hry budou děti plnit úkoly, aby získaly tři klíče a dostaly se tak k zasloužené odměně! Každá skupina má navíc šanci postoupit do slosování a získat na konci školního roku truhlici markraběte Jošta, která bude naplněna drobnými dárky a sladkostmi.

Hra a prohlídky začínají 11. dubna a slosování se uskuteční v pátek 24. června. Truhlici předá vítěznému kolektivu osobně markrabě Jošt v úterý 28. června v prostorách Staré radnice. Informace poskytne a rezervaci termínů zajišťuje Eva Formánková, tel.: 542 427 152 nebo 724 059 504, e-mail:formankova@ticbrno.cz. Cena hry pro žáka je 60 korun.

(red)

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307