Slovenské filmy v Artu aneb Moja filmová vlasť

Slovenský film má pro nás jedno velké kouzlo, zvedá (po právu) pošramocené sebevědomí toho českého. Ale to nám v Artu přijde málo. Zejména, když jsme měli loni tu čest uvést možná překvapivě dobré artovky Čističe Petera Bebjaka, Evu Novou od Marko Škopa a hlavně česko-slovensko-polskou kriminální pecku Rudý kapitán Michala Kollára.

Slovenské filmy v Artu aneb Moja filmová vlasť

 

Proto jsme sáhli po dvou nových slovenských titulech, které si získaly na domácí půdě už slušné renomé, v našich končinách o nich však můžete vědět hlavně z doslechu od svých slovenských přátel. A samozřejmě jsme pozvali také hosty, aby si s vámi mohli povídat! Prvním filmem je Pírko Lucie a Petra Kleina Svobody, který se v českých kinech zatím moc neobjevil. Přináší poměrně těžké téma údělu dětí z dětského domova, plného drog, zneužívání a bezdomovectví. Film přijede představit hlavní hrdinka filmu Dominika Morávková Zeleníková.

Autora druhého filmu, Miro Rema, jste v Artu mohli vidět s dokumentem Richard Müller: Nepoznaný, který právě zanechává příjemnou, leč depresivní stopu po českých kinech. Nyní nasadíme v Artu jeho předchozí dokument Cooltúra, který zatím v Česku uveden nebyl. Film je pochmurnou poutí kulturními akcemi na Slovensku, nepostrádá ovšem černý humor. Tedy zejména, pokud máte jako Brňané pocit, že se vás to vůbec, ale vůbec netýká.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307