Sochy v ulicích /Brno Art Open

24. 6. – 30. 8. 2015
veřejná prostranství města Brna

Přehlídka Sochy v ulicích /Brno Art Open se koná v letošním roce už popáté. Od roku 2009 má statut bienále a představuje ucelený kurátorský projekt.

Pro letošní sezónu je zvoleno téma, které se odvíjí na linii objekt – obydlí, socha – architektura. Sochařství a architektura byly po staletí spojenci. Figurální skulptury i plastiky zdobily průčelí významných budov. Abstraktní umění sochu více méně odpoutalo od fasád, ovšem protože socha sama je trojrozměrným konceptem, přebírá určité principy z oboru architektury už z podstaty své prostorové existence.

Někdy se tak děje programově a někdy samovolně. Socha – architektura i objekt – obydlí skýtají podobně jako klasická stavba možnost vstoupit a zůstat pod jejich ochranou, mohou však být i rafinovanější a nabídnout pouze iluzi či náznak konstrukce; pak je její vnitřní uspořádání tajemstvím. Možností je jistě mnoho, a proto se letošní téma prezentuje na několika různých autorských přístupech. Architektura a její přenesené tvary a významy byly a budou pro sochařství velkou inspirací, což také demonstruje účast umělců všech generací. Balancování mezi obory přináší vzrušení z experimentu, snahu o spojení nejlepšího genofondu z obou zdrojů. A letošní Sochy v ulicích budou mít něco takového v rodokmenu.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307