KAM v Brně - z obsahu

KAM v Brně... – ideální průvodce brněnskou kulturou a dobrý rádce při hledání možností jak vyplnit volný čas. Jeho nedílnou součástí je literární příloha, mapující kulturní dění v Brně z pohledu širší čtenářské veřejnosti. Magazín vychází od roku 1957.

RSS

Nenapodobitelný genius loci, který jinde neuvidíte a nepocítíte. To je Káznice, která taky během října nabídne pestrý kulturní program.

Podzim je každoročně napěchovaný kulturním programem. Snad si jej letos dokážeme užít v nezbytných rouškách a s desinfekcí na rukou, protože…

Podzemní kryt pod Petrovem zvaný Denis je jedním ze dvou nejznámějších brněnských krytů a TIC BRNO chystá jeho otevření veřejnosti. Nachází se ve skalním masivu petrovského kopce a jeho prostory jsou z větší části situovány pod plochu Kapucínských zahrad.

Architektura je uměním, které výrazně ovlivňuje tvář světa. Přesto je většina zajímavých architektonických objektů člověku často nedostupná, a vzbuzuje tak zvědavost, touhu poznat smysl jejich existence i zevnitř.

… aneb vlněné tkaniny z brněnských továren z období mezi lety 1880 až 1940 – to je říjnová přednáška doplňující procházky a projížďky projektu Brno INdustrial o další zajímavé souvislosti.

Gourmet Brno je nezávislý brněnský gastronomický průvodce, který pro vás mapuje to nejzajímavější z brněnské gastronomie. A protože na všem zlém je něco dobrého, tak je díky covidu-19 letos můžete hodnotit vy.

V rámci loňského projektu připravil TIC BRNO speciální retro turistickou nabídku, která návštěvníkům přiblížila specifický brněnský životní styl 80. let. Pěší okruhy městem i vyjížďka retro Karosou byly tahákem loňského léta a podzimu.

Ne, nebojte. Jen vám chceme napsat, že ty brněnské začínají v listopadu. TIC BRNO na nich pracuje od ledna, takže těmito svátky žije celý rok, abyste si je vy mohli vychutnat v zimním období.

Říjen bude opět ve znamení těch nejzajímavějších krátkých filmů z celého světa. Od 14. do 17. proběhne 61. mezinárodní filmový festival krátkých filmů BRNO16, který nabídne tradiční mezinárodní soutěž, národní soutěž Československá 16 a bohatý doprovodný program.

„Na co se, Aneto, vlastně těšíte?“ „No, to máte těžké…“ Ne, není to rozhovor z křesla psychologa. Člověk by rád chrlil výčet akcí, na které se těší. Ale v den, kdy se opět zavádí plošná protipandemická opatření, se taková běžná anketní otázka proměňuje v rozpačité obavy.

Možná že dřív, než vás začneme zvát na koncerty, by bylo dobré říct, kdo to jsou Osamělé palačinky. Jsme tři kluci, kteří hrají na violoncella, a poznali jsme se na studiích v Brně na konzervatoři. Zde jsme studovali klasickou hudbu. Nechtěli jsme však hrát jenom ji.

Kam na výstavu v říjnu? Doufejme, že bude kam a že se nebude opakovat vládní scénář z letošního jara, neboť výstavní program je v jednotlivých galeriích dost rozmanitý. A nejen proto.

Z říjnové nabídky premiér v kinech vybírám dvě, které zcela jistě najdete v programu Scaly. První je francouzský film Léto 85 režiséra Françoise Ozona. Režiséra, který rád překračuje hranice společenských tabu, s oblibou se věnuje tématům, jež nejsou úplně příjemná

Je tu říjen a s ním podzim, do kterého rychle přešlo letošní podivné léto. Ve stále se měnící situaci nových nařízení, zákazů a zpráv, které vzbuzují nejistotu a obavy, je proměna ročního období přírody a teplot okolo nás vzácnou jistotou.

Pomalu se blíží období, které osobně nemám moc rád. Léto je pryč, začíná se brzy stmívat a čeká nás vstávání do tmy. Na druhé straně je tento roční čas přímo ideální k tomu, abychom si zalezli do postele s knihou. Já tedy pro čtení toto místo osobně preferuji.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307