Španělské a francouzské hudební lahůdky a více…

6. 7. – 31. 8. 2015
nádvoří Staré radnice, hrad Veveří, sál Ogilvy na Špilberku…

Nejen španělské a francouzské hudební lahůdky nabídne v létě společnost Hudební lahůdky, z. s. V zajímavých prostorách hradu Veveří, Špilberku či na Staré radnici zazní cyklus renesanční a barokní hudby v dobové interpretaci. Hned začátkem července – 6. 7. – vystoupí na nádvoří Staré radnice v Brně Beatriz Lafont Murcía ze Španělska s rytmy španělské a jihoamerické staré hudby.

www.hudebnilahudky.cz

„Španělská hudba má velmi pěkné vlastnosti jako je rytmus, má velmi zvláštní zvukomalebnost a jazyk, vše plné barev a svěží,“ přibližuje letní vystoupení zpěvačka, která se sama doprovází na dobové nástroje – theorbu a barokní kytaru, aby se tak nejvíce přiblížila autentické interpretaci staré hudby. Tentokrát s ní vystoupí také Camilo Caller na perkuse a Plaisirs de Musique. Toto složení slibuje netradiční večer.

„Stará hudba mě mimo jiné přitahuje tím, jaký od nás hudebníků vyžaduje postoj.  Nemáme na starých notových zápisech přesně dané tempo, ani dynamiku tak, jak jsme zvyklí u pozdějších děl. Což od nás vyžaduje pečlivější čtení, podrobnější zkoumání, užívání více svobody s větší odpovědností,“ doplňuje dále zpěvačka k interpretaci této hudby.

Další letní koncerty nabídnou Hudební lahůdky například na Staré radnici v Brně 31. 7.  s názvem Francouzské hudební lahůdky – nejen poslech ale i tanec hudby Krále Slunce, 14. 8. na Špilberku italskou a španělskou písňovou tvorbu s názvem Španělská romance anebo 23. 8. Mexico baroque trio opět na brněnské Staré radnici. Více na www.hudebnilahudky.cz.

www.hudebnilahudky.cz

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307