ŠPILBERK O PRÁZDNINÁCH NABÍZÍ NEJBOHATŠÍ PROGRAM

Hrad Špilberk je brněnskou dominantou a zvlášť o prázdninách by jej neměl vynechat žádný návštěvník ani občan města. Muzeum města Brna zde pořádá výstavy a také hostí nepřeberné množství kulturních akcí, z nichž si vybere skutečně každý – nabídka sahá od operních večerů až ke koncertům elektronické hudby.

ŠPILBERK O PRÁZDNINÁCH NABÍZÍ NEJBOHATŠÍ PROGRAM

Sport i výtvarné umění – na to láká hrad Špilberk o letošních prázdninách. Největší výstava Branky Body Brno přibližuje více než 150letou tradici brněnského sportu. Vůbec poprvé je na ní pohromadě vystaveno všech 13 mistrovských titulů hokejové Komety, k vidění je také jediný pohár Zbrojovky a velké množství olympijských medailí a dalších trofejí brněnských sportovkyň a sportovců. Milovníky moderního umění zaujme výstava Petr Stanický: Zpřítomnění místa, která navazuje na naši tradici výstav sklářských výtvarníků. Tento mladý sochař kromě skla používá i ocel a dřevo. Krom toho se na Špilberku v letní sezóně koná víc než 70 kulturních akcí. Jsou mezi nimi operní večery, shakespearovské slavnosti, Mezinárodní hudební festival Špilberk, letní kino i koncerty různých žánrů – od rocku až po elektro.

Úplným opakem rušného Špilberku je Měnínská brána. Jediná dodnes zachovaná městská brána z někdejšího opevnění je dnes sídlem Muzea hraček. Stavba je působivá sama o sobě, má zvláštní klid a vlastní, neuspěchané tempo. Ducha starých časů tam navíc umocňují historické hračky ze sbírky brněnské výtvarnice Milady Kollárové. Každý z unikátních kousků má svůj příběh. Nejenže si tedy návštěvníci prohlédnou, s čím si hrávali naši prarodiče, ale navíc nahlédnou na naše dějiny nezvyklým pohledem němých svědků, hraček. Za zhlédnutí v létě rozhodně stojí vila Tugendhat. Prohlídky jsou sice bohužel obsazené, zahradu lze ale navštívit kdykoli i bez rezervace. Člověk může posedět na terase či na trávě a užívat si tuto zelenou oázu. Vstupenka na zahradu navíc platí i pro technické podlaží vily, kde jsou pravidelně k vidění různé výstavy. Teď v létě to je výstava japonského architekta Araty Isozakiho Skici a kresby, které přibližují zrod ikonického Muzea japonského umění a techniky Manggha v Krakově. I ve vile se v létě koná několik akcí.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307