Špilberk žije – Švédové nás nedostanou

12. – 13. 9. 2015
hrad Špilberk, Brno

Špilberk přežil švédské obléhání a je v něm pořádně rušno. Vraťte se s námi do roku 1645 a pojďte se podívat, jak Špilberk vypadal po úspěšném ubránění Brna. V pevnosti stále sídlí císařská vojenská posádka, v zajetí zůstává několik Švédů a řemeslníci pilně opravují poškozené hradby.

Špilberk žije – Švédové nás nedostanou

12. a 13. září vás čekají vojáci a koně na hradbách, kasematy plné strašidel a ty zvídavější z vás také speciální komentované prohlídky stálých expozic. Kromě toho také bude hrát hudba na nádvoří a na hradebních kurtinách najdete plno stánků s jídlem a občerstvením. A to není vše! Pro menší průzkumníky hradu se chystá i štáb velitelství špilberské pevnosti. Tam si budou moci prohlédnout mapy a plány obléhání nebo si odtud odnést podepsaný či vlastnoručně zhotovený pohled z tiskařského lisu.

Atmosféru konce třicetileté války umocní i dva brněnští velitelé – Raduit de Souches i Jiří Jakub Ogilvy.

Otevírací doba: Špilberk otevře své brány v sobotu 12. září už v 10 hodin, program začne ve 12 hodin a potrvá až do 18 hodin. Právě v 18 hodin vyvrcholí představením Ořechovského divadla „Kterak Švédové L. P. 1645 Brno nedobyli aneb Bylo nebylo“. Ve 20 hodin se Špilberk na noc uzavře. V neděli bude hrad otevřený od 10 do 18 hodin, přičemž program začne opět až ve 12 hodin. Pokladny budou otevřené v sobotu od 10 do 18 h. a v neděli od 10 do 17 h.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307