Stále svěží cyklus Barbara Maria Willi uvádí...

17. 11. – 8. 12. 2014
19:30
Konvent Milosrdných bratří v Brně, Vídeňská 7

Letos nás čekají ještě dva komorní koncerty špičkové řady staré hudby, která si za jedenáct let své existence získala řadu nadšených příznivců. V pondělí 17. listopadu vystoupí fenomenální izraelský člen Berlínské filharmonie Mor Biron, který představí nové barvy barokního fagotu ve spojení s virtuózním cembalovým doprovodem Barbary Willi a na závěrečném koncertu v pondělí 8. prosince se posluchači mohou těšit na adventně laděný program v podání proslulého pražského barokního souboru Musica Florea se sopranistkou Irenou Troupovou.

Stále svěží cyklus Barbara Maria Willi uvádí...Hlavní devízou cyklu je unikátní dramaturgie profesorky Barbary M. Willi, která osobně a populární formou uvádí každý koncert, a klade důraz na objevný repertoár či prezentaci neobvyklých dobových nástrojů nebo obsazení v akusticky špičkovém prostoru Konventu Milosrdných bratří v Brně. V roce 2015 se cyklus zaměří také na uvádění zahraničních vycházejících hvězd staré hudby (houslistka Esther Neumann, mužský soprán Robert Crowe a vítězka slavné berlínské soutěže Maxe Rostala, violistka Peijun Xu) a uvede řadu premiér hudebních pokladů z archívů z Vídně, Drážďan, Berlína a samozřejmě také z MZM v Brně. Výjimečný bude i crossoverový program Societas Incognitorum, v rámci kterého zazní skladby renesanční, swingové a úpravy lidových písní za doprovodu cimbálu. Výběr z interpretačně náročných Monteverdiho madrigal pro cyklus nachystá Capella Mariana pod vedením Vojtěcha Semeráda.

Cyklus Barbara Maria Willi uvádí... zůstává jediným koncertním cyklem, který se věnuje výlučně interpretaci staré hudby v komorním obsazení na mezinárodní, vysoce profesionální úrovni. Více na www.cema-music.com.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307