STANE SE BRNO SERIÁLOVÝM SUNDANCE?

Na začátku května nám v Brně vyraší pěkně ambiciózní počin. Řeč je o prvním ročníku festivalu Serial Killer zaměřeném na seriály a minisérie. Je evidentní, že v posledních letech zažívá kvalitní televizní i internetová seriálová tvorba značný boom, což dokládá i fakt, že se do seriálových vod pouští i řada slavných tvůrců dříve výhradně spojených s filmem.

STANE SE BRNO SERIÁLOVÝM SUNDANCE?

Je tedy s podivem, že tento formát dosud není na žádném festivalu v rámci střední Evropy adekvátně reflektován. To má právě Serial Killer změnit – a zatím to vypadá, že k tomu má slušně našlápnuto. I když si osobně nehodlám odpustit například „binge-watching“ kultovního Království od Larse von Triera, zaujalo mě především, že si festival kromě samotných projekcí velmi zakládá též na industry programu, v jehož rámci chce propojovat světové profesionály televizního průmyslu s odborníky. To může v Brně, sídle několika univerzitních ústavů teoreticky i prakticky zaměřených na audiovizuální tvorbu, vskutku padnout na úrodnou půdu. Však také byly univerzity vtaženy do úzké spolupráce na organizaci. Epicentrem dění bude Univerzitní kino Scala. Festivalu ale budou patřit také další brněnské kulturní svatostánky a v plánu je řada venkovních doprovodných akcí. Snad se tedy festivalu už v prvních ročnících podaří Brnem prostoupit podobně, jako je tomu například u LFŠ a Uherského Hradiště. Jak všichni víme, něco podobného nám tu citelně chybí.

Hlavou festivalu je producentka a dokumentaristka Kamila Zlatušková. Ta pět let působila jako kreativní producentka v brněnské České televizi, kde vstoupila ve známost neotřelými formáty a dokumenty reflektujícími i poněkud méně populární společenská témata. Když dostala z ČT před dvěma lety překvapivě výpověď, postavily se za ni stovky kolegů a lidí z branže. A hádejte, kde nyní ironií osudu sídlí organizační tým festivalu Serial Killer? Ano, v bývalé budově ČT na Běhounské ulici. Tohle je Brno.

A pokud vaše vášeň pro krátkometrážní audiovizuální díla nebude ani po návštěvě Serial Killer zcela ukojena, zajděte si 18. května do Scaly na již 18. ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky MU. Vy, kteří festival ještě neznáte, se nenechte zmást – úroveň festivalu si v posledních letech, včetně některých studentských děl, nezadá s festivaly profesionálními.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307