ŠŤASTNÉ A GURMÁNSKÉ VÁNOCE

Vánoce, svátky klidu, míru a pohody. Ale je to opravdu tak? Sehnat kapra, udělat pořádný nákup, půl dne strávit přípravou večeře, to člověku příliš času na klid a pohodu nezbývá. V Brně to však jde i jinak. Spousta místních restaurací otevře i na Štědrý den a k tomu chystá pro zákazníky parádní gurmánské štědrovečerní menu. Vězte, že se nejedná o výkřik moderní doby, například v Hotelu International začala tradice přípravy štědrovečerní večeře pro hosty již v roce 1962. A každý rok jsou plně obsazeni.

ŠŤASTNÉ A GURMÁNSKÉ VÁNOCE

Máte za to, že Vánoce mimo domov tráví jen samotáři či senioři? Kdepak. Majitelé podniků, které mají 24. prosince otevřeno, potvrzují, že k nim často chodí právě rodiny s dětmi, ale i páry všeho věku. Zkrátka lidé, kteří si chtějí užít dobré jídlo a pohodu. A co konkrétně brněnské restaurace nabízejí? Pokud si Vánoce bez kapra nechcete ani představit, potěší vás široká nabídka tradičních jídel. Většina restaurací do svých čtyřchodových menu zařadila jako hlavní chod smaženého kapra s domácím bramborovým salátem. Na výběr je i klasický řízek. Nechybí rybí polévka doplněná o křupavé máslové krutony či jikry a mlíčí. I předkrm si zachovává tradiční ráz, ať už jde o houbového kubu či paštiku s kachními játry. Lákají vás spíše mezinárodní speciality? Zkuste ty inspirované Francií i dalšími státy. Menu v Hotelu International minulý rok otevíral předkrm v podobě salátu z chobotnice či šneků pečených na bylinkovém másle. Následuje polévka – vánoční bouillabaisse či bažantí consommé. Jako hlavní chod pak nadívaná krůta s bramborovou kaší a lanýžem, smažený telecí hřbet s bramborovo-celerovým pyré či filované kachní prsíčko s houbovým kubou. Aby bylo menu kompletní, čeká vás i sladká tečka na závěr. Co třeba macerovaná hruška či švestka s želé ze svařeného vína či skořicovým krémem? U krémů zůstává i Hotel Myslivna nabízející třeba čokoládový crème brulée a Palazzo Restaurant s osvěžující citrusovou cremou catalana. Jinde štědrovečerní menu uzavírá exotický lava cake s passion fruit.

A pokud se vám myšlenka štědrovečerní hostiny v restauraci nepozdává, ale chcete se vyhnout hodinám v kuchyni, objednejte si kompletní vánoční menu s vyzvednutím 23. prosince. I to některé brněnské restaurace nabízejí.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307