Světlo v obrazech – výstava obrazů Alice Kaufmann

8. – 17. 4. 2015
dům U Tří knížat, Jánská 12, Brno

Alice Kaufmann maluje obrazy, které vznikly z mlhavých vzpomínek na krajiny a z optických dojmů z cest. Základem jejích obrazů je vizuální nálada. Je to hra světla a barev.

Kombinací barevného podkladu a navrstvených tónů dosahuje autorka určitého záření barev, její krajiny nepůsobí osvětleně, ale samy jakoby zevnitř vyzařují a zdá se, že obrazy žijí. Kompozice obrazu je zcela nezávislá na jeho věcném motivu a zachycuje krajinu z různých úhlů pohledu. Barvy, tahy štětce a motivy způsobují vír, který diváka vtahuje do zobrazeného děje. Moment tohoto pohybu, právě tak jako úmyslná neostrost, zprostředkuje časovou prchavost zobrazených nálad. Výrazné barevné akcenty, které malířka ve svých novějších pracech často používá, zdůrazní prostorovou hloubku a dynamiku dojmu z jejích obrazů.

Alice Kaufmann se narodila v Praze, žije a pracuje v Hamburku. Studovala malířství na Vysoké škole výtvarného umění v Hamburku, v Paříži pak na akademii Julian. Mnohokrát vystavovala v Hamburku a na severu Německa. V Praze se představila výstavou s názvem Mythos – příroda v galerii Atrium v roce 2012. Součástí brněnské prezentace jejího díla jsou také přednášky, taneční a hudební vystoupení.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307