Také Milan Kundera má „Janáčka z Brna“

Podle nejnovější statistiky zveřejněné na portálu operabase.com se Janáček v posledních pěti sezónách řadí mezi dvacet nejhranějších světových operních skladatelů a ve světě je jedničkou mezi českými operními tvůrci. Brno se ke svému skladateli hrdě hlásí!

Letos v listopadu a prosinci bude na festivalu Janáček Brno provedeno kompletní Janáčkovo operní dílo, doprovázené řadou koncertů a výstav, a díky TIC BRNO má Janáček vlastní web www.leosjanacek.eu, kde můžete zjistit zajímavosti ze skladatelova života, prostudovat kompletní soupis díla, zahrát si hudební pexeso nebo se podívat na půvabné animované video.

Připraveny jsou pro vás také originální dárky s janáčkovskými motivy. Není to dlouho, co se z nich v Paříži radoval i slavný český literát Milan Kundera, který má k Janáčkovi vřelý vztah a je jeho významným propagátorem. Pro jednu z kolekcí prezentačních předmětů vytvořila podle fotografií ze sbírek Archivu Leoše Janáčka návrhy formou papírových koláží také výtvarnice Vendula Chalánková. Originály návrhů můžete vidět od 8. června v Památníku Leoše Janáčka na výstavě nazvané Leoš a jeho drazí, kterou pořádá Moravské zemské muzeum a TIC BRNO.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307