TASTE HŮLKY, JDEME NA ASII!

Únor. To není jen období posledního sněhu a těšení se na jaro. Je to také měsíc, kdy spousta Čechů s oblibou prchá do teplých krajin a vás pak na sociálních sítích trýzní fotkami z tropických rájů. Pokud vás letošní zimu dovolená v exotice nečeká, nezoufejte. Můžete si ji užít i v Brně. Alespoň na talíři.

TASTE HŮLKY, JDEME NA ASII!

„Exotická kuchyně“ je široký pojem, proto se při dnešní procházce po brněnských bistrech a restauracích zaměříme pouze na pokrmy asijské, které jsou mi nejbližší. Mám ráda jídla různých zemí, mé srdce ale bije hlavně pro kuchyni vietnamskou. Přiznám se, že bych nedokázala spočítat, kolik jsem jen za letošek snědla polévek Phở Bò. Jen si to představte – ploché rýžové nudle, křehké hovězí plátky, syrová cibule a silný vývar, který vás postaví na nohy. Nesbíhají se vám sliny? Mně totiž ano! Nejchutnější Phở jsem zatím vyzkoušela v Gỗ Brno v centru. Můj druhý oblíbený pokrm, Bún chả, tedy grilovaný bůček s rýžovými nudlemi a čerstvými bylinkami, mají naopak nejlepší v Phở Hà Nội na Jakubáku. A na výborné Bún bò Nam Bô se zase vydejte do bistra Vietnamské bagety na Pekařskou.

Ale pozor, asijská nerovná se vietnamská. Stejně tak jako japonská neznamená pouze sushi. Zkuste si příště v japonské restauraci vybrat něco jiného. Třeba ramen, vydatnou polévku masové chuti, kterou kromě plátků vepřového nebo kuřecího doplňuje ještě vejce natvrdo, mořská řasa a řada dalších přísad. Skvělý ramen najdete třeba v Shōyu na Veveří nebo v Ramen Brno na Václavské. Pokud nemáte jasno, jestli chcete ochutnat spíše Vietnam, Japonsko nebo třeba Thajsko, zavítejte do jedné z restaurací, která se nespecializuje na kuchyni konkrétní země. Takovou volbou je například restaurace Umami Simply Asian na Jezuitské, ve které, jak napovídá název, dostanete na výběr z mnoha jídel napříč Asií. Za návštěvu stojí také Botanic Bar & Bistro na Botanické, kde je k dostání kromě dalších specialit také kuchyně korejská, která si v Brně teprve hledá své místo. Mimo město si pochutnáte v bistru Akomi, které se nachází v obchodním centru Olympia.

Nic vás nezaujalo? Nevadí, tu pravou Asii si můžete vyčarovat i doma. Stačí si vybrat recept a zaskočit pro suroviny do specializovaného obchodu. Jeden z nich, Asian Intermarket, leží kousek od hlavního nádraží. Potkáme se v něm.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307