TEĎ, NEBO ZASE ZA STO LET! UNIVERZITA ZVE NA FESTIVAL CELÉ BRNO

Vrcholem oslav stého výročí Masarykovy univerzity je sobota 15. června. Na dvě akce – Den absolventů a Festival MUNI 100 – zve škola všechny, kteří se chtějí pobavit, zavzpomínat, inspirovat se a užít den s přáteli.

TEĎ, NEBO ZASE ZA STO LET!

DEN ABSOLVENTŮ NA FAKULTÁCH

Jste absolventem? Na fakulty se můžete přijít podívat na místa, kam jste chodili na přednášky, na jídlo nebo se zašít mezi cvičeními. A když tam potkáte své spolužáky, můžete ve vzpomínání pokračovat i odpoledne na Festivalu MUNI 100 na brněnském výstavišti.

Sobotní odpoledne na výstavišti totiž bude patřit všem. Dětem, které si užijí zábavu s Českou televizí, prohlédnou si hasičkou techniku nebo novou venkovní expozici zábavního vědeckého parku VIDA! a vytvoří něco v kreativní dílně. A dospělým, kteří budou mít co dělat až do pozdních nočních hodin.

 

EXPO MUNI – VELETRH UNIVERZITY

V pavilonu A při EXPO MUNI se Masarykova univerzita představí poprvé ve své historii společně na jednom místě. Všechny fakulty a pracoviště univerzity a také studentské spolky připravují zajímavý program. Lékařská fakulta pošle na výstaviště své mladé mediky a otevře i zahradu léčivých rostlin, kde bude nabízet bylinkové čaje. Fakulta sociálních studií představí studentská média MUNI TV a Radio R. Fakulta informatiky bude mít ÚVT dílnu s 3D tisky předmětů pro děti. 3D bude tisknout svého maskota sovu také Filozofická fakulta. Ekonomicko-správní fakulta představí experta z ČNB, na jejím stánku se budou rozeznávat padělky. Fakulta sportovních studií přenese na výstaviště svoji laboratoř chůze a různé sportovní trenažéry. Přírodovědecká fakulta má jako hlavní témata izolaci DNA a focení s pakobylkou. Právnická fakulta představí své taláry a zakládací listinu a Pedagogická fakulta se zaměří na aktivity pro děti, například kreslení jména azbukou na ruce.

 

FESTIVAL S KONCERTEM VOJTY DYKA

Lákavý je i kulturní program. Komu se letos zatím nepodařilo získat vstupenky do Divadla Bolka Polívky, bude mít šanci vidět jejich představení na výstavišti. Podívat se můžete i na legendární hru Donaha od studentského ProFIdivadla.

Hudba bude výstavištěm znít již od samého začátku festivalu. Vystoupí Symfonický orchestr a Pěvecký sbor Masarykovy univerzity, užijete si taneční i hudební vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš nebo světové hity podané známou brněnskou kapelou Ukulele Orchestra jako Brno a hlavní koncert v podání Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu.

Komu vyhládne, najde v areálu stánky vyhlášených brněnských podniků nebo si může zajít do RETRO MENZY, která bude chystat speciality z první republiky. Nechte si namíchat drink od legendárního Baru, který neexistuje, nebo si zajděte na skleničku k Mladým vinařům. Doplnit energii můžete ve zdravém bistru Forky´s nebo si dejte burger či tortillu z okénka Anne’s food trucku. Kávu vám zase připraví brněnská pražírna Rebelbean.

Kdo vydrží do noci, může se těšit na ohňostroj, který na počest brněnských univerzit odpálí nad Špilberkem organizátoři festivalu Ignis Brunensis. A kdo vydrží přes půlnoc, může si zatančit na staré hity s legendárním DJ Jindrou Eliášem a definitivně si potvrdit, že některé songy nestárnou.

 

Pořiďte si vstupenky včas

Podrobný program a především možnost zakoupit vstupenku na festival najdete na webu. Pořiďte si je včas, až do 5. června jsou pro studenty, zaměstnance, absolventy a jejich blízké za zvýhodněnou cenu. Týden před festivalem a přímo na místě budou dražší.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307