TIC BRNO 2020? Industriální architektura, pátý ročník Gourmet Brno a Janáčkovo Brno

Brno je městem architektury, především té funkcionalistické, městem hudby, jak potvrdilo UNESCO, a městem objevné gastronomie, známé především svým kavárenským životem. Do roku 2020 vstoupí se zbrusu novým hudebním průvodcem, v oblasti architektury se bude TIC BRNO soustředit na tu industriální a gastronomickou scénu zmapuje Gourmet Brno 2020.

TIC BRNO 2020?

Brno funkcionalistické a industriální

Brno je ve světě známé především svou funkcionalistickou architekturou v čele s vilou Tugendhat. Ta v roce 2020 slaví 90 let od své dostavby a v tomto roce si připomínáme i 150 let od narození významného architekta a brněnského rodáka Adolfa Loose. Obě výročí oslaví TIC BRNO mnoha akcemi pro veřejnost i odborníky. Téma doplní industriální linkou – bude zkoumat fungující i zaniklé industriální stavby, příběhy slavných rodin a také současné kreativní průmysly. Město Brno stálo totiž téměř tři století v čele světového textilního průmyslu. „Z tohoto období nám zbylo několik budov, několik příběhů, které chceme v roce 2020 představit. Téma pojmeme rozmanitěji a kromě historie textilního průmyslu chceme navázat současností, kreativními průmysly a průmyslovými stavbami v Brně, které nám denně pomáhají v plynulém fungování města,“ prozrazuje Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO. V plánu jsou komentované prohlídky, tematické tiskoviny, včetně autentického průvodce TO JE BRNO III., nebo otevření industriální naučné stezky a revitalizace a otevření nových prostor brněnského podzemí.

Výraznou industriální linku bude mít také festival Open House Brno. Spolu s ním se v roce 2020 v Brně uskuteční také Dny evropského dědictví nebo projekt Brno a jeho chrámy.

 

Brno město hudby

Od roku 2017 je město Brno zapsáno do Sítě kreativních měst UNESCO (UNESCO Creative Cities Network). Bylo oceněno za svou mimořádnou rozmanitost hudební nabídky a propojení s okolním regionem, který má sám o sobě bohatou hudební tradici vyrůstající z folkloru. Také v roce 2020 se proto pod taktovkou TIC BRNO uskuteční Folklorní rok a pokračovat bude propagace města prostřednictvím projektu Janáčkovo Brno reflektujícího ve světě nejhranějšího českého operního skladatele, který působil v Brně. Díky Kanceláři pro členství Brna v UCCN vstupuje moravská metropole do roku 2020 se zbrusu novým průvodcem #Brno město hudby. Kromě operního festivalu Janáček Brno, který bude hudebním vrcholem tohoto roku, proběhne v Brně i řada dalších hudebních akcí a festivalů, například letní Maraton hudby Brno a Festival UPROSTŘED.

 

Gurmánské Brno

Brno je v posledních letech uznávané jako město s velmi kvalitní a cenově dostupnou gastronomií. Ty nejlepší podniky ve městě jsou doporučovány na základě výsledků nezávislého hodnocení Gourmet Brno. Ten bude v roce 2020 již pátým v pořadí. Odborníci z oblasti gastronomie v něm hodnotí několik kategorií brněnských podniků, a to restaurace, fine dining, vinárny, pivnice, bary, kavárny, cukrárny a bistra. K projektu vznikne tiskovina, která bude k dispozici rovněž on-line na GOtoBRNO.cz.

 

Brněnské Vánoce a další akce

TIC BRNO, p. o., je profesionální městskou agenturou podporující turistický ruch, provozující portál GOtoBRNO.cz a pořádající akce pro veřejnost. Během roku jsou to kromě těch výše zmíněných také například popularizační festival Mendel je…, filmová Brněnská 16, divadelní Na prknech, dlažbě i trávě, osvětový Tmavomodrý festival, výtvarný Brno Art Week, městská slavnost Den Brna a na závěr roku Brněnské Vánoce s více než milionovou návštěvností.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307