TIC nikdy nespí. Natož v létě!

TIC BRNO, přestože se pod jeho názvem skrývá turistický, tady zdaleka není jen pro turisty, ale taky pro Brňáky. Všichni jste srdečně zváni na oblíbené letní aktivity, kterými jsou procházky a projížďky po městě s výkladem profesionálních průvodců nebo prohlídky kulturních podzemních památek a přírodních krás z nadhledu vyhlídek.

Špičkový turistický servis i pro Brňáky!

Brno si můžete užívat sami, ve dvou, s partou přátel i s rodinou. A dívat se na něj očima turisty, ale s výhodou svého domácího ubytování... Zkuste to! Nabízí historické památky i současnou architekturu, množství muzeí, galerií, festivalů, pověstí, nechybí nádherné parky a fontány, koupaliště, přehrada, hvězdárna, science centrum, zoo, výtečné jídlo a pití, tak akorát živé historické centrum a všechno toto je tu příjemně blízko. Prozkoumat můžete brněnské podzemí, ale také se na město podívat z nadhledu množství vyhlídek. Díky službám TIC BRNO můžete město poznávat buď individuálně, a to s pomocí desítek tištěných průvodců, které jsou k dispozici zdarma, nebo si informace nastudujte v klidu domova na portálu GOtoBRNO.cz. S městem vás mohou blíže seznámit zaměstnanci pěti infocenter a také profesionální průvodci TIC BRNO na pěších prohlídkách nebo při cestě pohodlným turistickým minibusem. Nechte se provést a provézt Brnem, ať je vám 7, 17, 77 nebo 100 let!

Prohlídky pro děti, dospělé i seniory

Kdo by se rád neprocházel a nepovídal si? A co se u toho něco dozvědět? I v letních měsících pokračují prohlídky města s profesionálními průvodci TIC BRNO. Během července a srpna se můžete těšit na 37 témat, která představí Brno z různých úhlů pohledu. To své si najdou děti, mladí, dospělí i senioři. Milovníci historek i historie, architektury funkcionalistické a industriální, fanoušci centra i vybraných městských částí. Připraveny jsou taky speciální prohlídky pro děti a letos dokonce i seniorské čtvrtky! Ty jsou za zvýhodněnou cenu 60 Kč a výhradně a jen pro seniory. Mohou se tak projít po čerstvém vzduchu, bude jim uzpůsobena rychlost a také se tím vyvarují větších smíšených skupin.

Projeďte si Brno minibusem

Těm, kteří by raději město poznávali z pohodlí minibusu, jsou určeny komentované projížďky městem. Oblíbené jízdy Brnem míří za slavnými brněnskými vilami, dechberoucími vyhlídkami, starověkými hrady i za proslulým brněnským funkcionalismem. V nabídce je i speciální vyhlídková trasa k příležitosti 100. výročí vzniku Velkého Brna nebo zbrusu nová trasa kolem paláců průmyslové aristokracie na industriální téma.

Vyhlídky na město

Pohled na Brno, který byste vy ani vaše návštěvy neměli vynechat, je ten z věže Staré radnice. Nabízí okouzlující výhled do všech světových stran a brněnské dominanty Petrov nebo Špilberk z ní máte jako na dlani. Vypravit se ale můžete i na další vyhlídky, i do přírody, například na Kamenný vrch, Medlánecké kopce nebo na Bílou horu. Všechny pro vás zmapoval TIC BRNO v průvodci do kapsy, který si spolu s dalšími můžete vyzvednout v jeho infocentrech.

Brněnské podzemí

Zvlášť v létě návštěvníci oceňují příjemný chládek brněnského podzemí. Vedle příjemného klimatického odpočinku si z podzemí odnesete i nevšední zážitek. Navštívit můžete středověké sklepy Labyrintu pod Zelným trhem, obdivovat kosti a lebky seskládané do působivých kompozic v Kostnici u sv. Jakuba, proplést se atomovým krytem 10-Z nebo zjistit něco o výrobě mincí v Mincmistrovském sklepě. A pozor, pokud spojíte návštěvu Labyrintu a věže Staré radnice do jednoho, zlepšíte si i kondičku, neboť překonáte 71 metrů a zdoláte 558 schodů.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307