TO NEJLEPŠÍ Z VÁNOČNÍHO HUDEBNÍHO MENU

Vánoční období je v Brně každoročně spjato s řadou koncertů. Jejich nabídka je i letos pestrá jako tác s cukrovím na slavnostním stole. Mám pro vás několik tipů, abyste se v ní neztratili a sáhli po tom nejlepším. Zima totiž slibuje milovníkům hudby opravdové lahůdky. V adventním čase mohou vybírat jak z těch ryze vánočních, tak i z mnoha jiných.

TO NEJLEPŠÍ Z VÁNOČNÍHO HUDEBNÍHO MENU

Nově zrekonstruované Janáčkovo divadlo bude celý prosinec dokonale využito. Již tradičně proběhne několik repríz Čajkovského Louskáčka, který je oblíben nejen u dospělých, ale je také dobrou příležitostí, jak přivést ke klasické hudbě děti. V posledním adventním týdnu bude možnost opět zhlédnout velkolepé představení Hry o Marii Bohuslava Martinů.

Milovníci České mše vánoční Jana Jakuba Ryby si letos přijdou na své. Vyslechnout budou moct hned tři originální zpracování. Ryba originally v podání Czech Ensemble Baroque a Romana Válka 21. 12., dva dny na to v podání Českého filharmonického sboru pod vedením Petra Fialy a na Štědrý den pak v přátelské atmosféře Alfa pasáže, v interpretaci řady brněnských muzikantů napříč žánry.

Pro obdivovatele výjimečných pěveckých výkonů mám také skvělé zprávy. Stella Jones & The Christmas Singers rozezní Sono Centrum americkým gospelem den před Štědrým dnem. Dan Bárta & Illustratosphere, kteří svými snovými aranžemi nepřestávají překvapovat již řadu let, vystoupí 19. 12., neobvykle v prostorech Mahenova divadla. Sourozenci Ulrychovi patří již řadu let mezi stálice brněnské hudební scény. Retrospektivní průřez jejich tvorbou a sametový hlas Hany Ulrychové bude sladkým pohlazením po duši 22. 12. v Městském divadle.

Spokojeni budou také jazzoví labužníci. 17. 12. by jim neměl ujít koncert Cotatcha Orchestra v HaDivadle. Příležitost vyslechnout si bigband složený ze skvělých českých jazzmanů se jednomu nenaskytne každý den. Abyste si udrželi sváteční náladu co nejdéle, doporučuji vše zakončit v katedrále sv. Petra a Pavla Vánočním koncertem sborů Kantiléna a Kantilénka na první svátek vánoční.

Není v mých silách vyjmenovat všechny koncerty, které je možné v tomto období navštívit. Představila jsem vám proto jen některé kousky cukroví z bohatě prostřené tabule. Doufám, že vám alespoň některý z nich vykouzlí sladký úsměv a hezké vzpomínky i v následujícím roce.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307