Triexpert běh Vokolo priglu

11. 10. 2014
11:00
Brněnská přehrada, areál LS Brno

Aneb „Betélnej tiple vokolo príglu", klapka po páté.
Ano, již po páté se v moravské metropoli poběží „TRIEXPERT Vokolo príglu", běžecký závod pro širokou veřejnost. V sobotu 11. 10. 2014 odstartuje v 11:00 na dva tisíce běžců vstříc výzvě v podobě 14,1 km dlouhé trati. Startovní pole bude i letos obohaceno o širokou zahraniční účast. Na startu tak budou stát, vedle masy českých běžců, i zástupci Slovenska, Polska, Maďarska, Slovinska, Německa, Belgie, Velké Británie, Itálie, Malty i vytrvalci z Keni.

Triexpert běh Vokolo Priglu

Startuje se tradičně na Rakovci, u areálu TJ Lodní sporty Brno, kde sportovně vyrůstala naše olympijská vítězka ve veslování Mirka Knapková. Po směru hodinových ručiček se pak běží až pod Hrad Veveří. Zde se přebíhá lávka a po levém břehu řeky Svratky se vrací nazpět. Trať vede i přes obávaný seběh v kamenitém terénu „Na skalkách", kolem nudapláže v Rokli a přes Šuláka na Sokolák. V poslední fázi závodu se přeběhne hráz a kolem hotelu Santon se vrací zpátky na Rakovec...

Hledáme dobrovolníky
Přijďte se podívat, jak ožije podzimní přehrada záplavou běžců, a pořádně zafandit! Kapacita závodu byla již dlouho před závodem naplněna. Pokud byste chtěli přiložit ruku k dílu a podílet se na chodu této výjimečné sportovní události, jste srdečně vítáni v organizátorském týmu dobrovolníků (http://www.vokolopriglu.cz/dobrovolnici).

5. nejlepší sportovní akce města Brna
V loňském roce byl tento závod opět zařazen Českým atletickým svazem mezi TOP 10 závody v ČR a Magistrátem města Brna byl vyhlášen jako 5. nejlepší sportovní akce města. Závod se koná pod záštitou primátora Romana Onderky a senátora Stanislava Juránka. Organizátoři děkuji za finanční podporu Městu Brnu a Jihomoravskému kraji.

Délka: 14,1km
Start: nad loděnicí TJ Lodní sporty Brno
Cíl: nad loděnicí TJ Lodní sporty Brno
Směr běhu: po směru hodinových ručiček
Terén: mírně zvlněný, hlavně po asfaltu (85%), kamenitý a hliněný povrch (15%)
 
Těšíme se na Vás na príglu 11.10.2014.
Váš TRIEXPERT Vokolo príglu team
www.vokolopriglu.cz

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307