V erbu tří pruhů – nová expozice na zámku Kunštát

SZ Kunštát, Kunštát na Moravě

Hrady / rytíři / král / víra / válka / smrt
Horkou novinkou letošního léta je nepochybně stálá expozice na státním zámku Kunštát. Otevřená nová interaktivní prohlídková trasa, která vede středověkými sklepními prostorami, renesančním přízemím jižního křídla a hradním parkánem zámku Kunštát má ambice být letos jednou z turisticky nejatraktivnějších a nejvyhledávanějších expozic.

V erbu tří pruhů – nová expozice na zámku Kunštát

Poznáte zde nejen slavný rod českého krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad, ale v moderně pojaté expozici zažijete středověk téměř na vlastní kůži. V nově zpřístupněných místnostech se seznámíte se způsoby osídlování „krajiny hradů“ v povodí řeky Svratky a se stavbou zdejších panských sídel jako je Kunštát, Pernštejn, Boskovice a Veveří. Expozice se zabývá nejen vznikem jednotlivých panství, cestováním ve středověku, vírou a náboženstvím a s nimi spojenými uměleckými díly, ale i válkou a mírem, nemocemi a umíráním a v neposlední řadě i středověkou kuchyní.

Mnohé z vás asi napadne proč letos právě středověk a Kunštát. Odpověď je snadná, v letošním roce totiž slavíme 550. výročí od dokončení několika na sebe navazujících diplomatických misí, které vyslal český král Jiří z Kunštátu a Poděbrad k západoevropským panovnickým dvorům. A hlavním tématem se pro Národní památkový ústav stal Rok pánů z Kunštátu. Otevření nové prohlídkové trasy na zámku Kunštát je vrcholem této prezentační a výstavní akce.

S akcemi k Roku pánů z Kunštátu se však můžete setkat i na dalších památkách Národního památkového ústavu, např. na hradě Veveří, na hradě Buchlově či na hradě Bouzově. Určitě si nenechte ujít velkou výstavu Dlouhá cesta za krásou, která probíhá od 5. července až do 7. září na hradě Pernštejně. Více informací k Roku pánů z Kunštátu, nové expozici na zámku Kunštát, k dalším akcím na památkách či k nově vydaným publikacím najdete na www.npu.cz.
Možností příjemného prožití léta na památkách je skutečně nepřeberné množství. Věříme, že si všichni vyberete a už se na vás těšíme. Přejeme všem krásné prázdniny.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307