V lednu se na brněnských jevištích improvizuje

Pokud vás láká divadlo vhodné pro anglicky mluvící, tak Husa na provázku uvede 31. ledna inscenaci Hráč s anglickými titulky nebo se nechte pozvat na představení improvizační skupiny The Randoms, která hraje v ArtBar Druhý pád v angličtině každý měsíc.

V lednu se na brněnských jevištích improvizuje

První půlka ledna bývá po svátcích pomalá a tak trochu zamrzlá, a právě z tohoto pocitu vás vytrhne Performance Dance Jam s Tomášem Wortnerem a Kasiou Kameckou v BuranTeatru. V týdnu od 6. ledna provedou skupinu účastníků tvůrčí dílnou fyzického divadla, která v sobotu 11. ledna vyvrcholí improvizačně-tanečním výstupem pro veřejnost. Improvizační leden pokračuje ve středu 15. ledna v Kabinetu MÚZ představením O nás dvou skupiny Bafni, ve kterém prozkoumají příběhy o ženách a o mužích, jejich radostech, trápeních, přáních, selháních i vítězstvích.

Další pozoruhodné počiny nás čekají ve středu 22. ledna, a to dokonce tři najednou, takže se budete muset rozhodnout, kam vás to táhne víc – do Industry na premiéru (neimprovizované) hry Jakuba Macka Diagnóza Masaryk v podání Divadla Feste, do BuranTeatru na nevšední a mimořádně povedený autorský projekt Deep Shit nebo do Husy na provázku, kde si herci volně hrají v představení Zkušebna – improvizace je zde návratem ke kořenům divadla a pokusem o autentickou tvorbu „tady a teď“.

Koncem měsíce, 27. ledna, se potěšte improvizací v podání seskupení Komediomat a podobnou sestavu herců můžete vidět na půdě Národního divadla v představení Improvozovna o den později.

Nejen improvizací je však brněnská divadelní scéna živa, a proto doporučuji i inscenaci Divadla Líšeň, které je hostem Centra experimentálního divadla a jeho platformy Terén. Inscenace Spoutaný trávou slibuje odpočinutí od světového chaosu s křehkými kovovými loutkami, zvuky a stíny. Pro ty, kteří dají přednost opeře, doporučuji Tři fragmenty z Juliette od Bohuslava Martinů ve spojení s monodramatem Lidský hlas, k vidění v Národním divadle.

Mezi mé poslední divadelní tipy patří představení Divadlo utlačovaných v BuranTeatru, které se věnuje nerovnováze moci ve společnosti, v níž žijeme. A jste-li příznivci angažovaných divadelních a performativních tvarů, tak nepřehlédněte akce hnutí Extinction Rebellion, které neváhá proměnit ulice Brna v divadelní jeviště ve snaze upozornit veřejnost na klimatickou krizi a nedostatek aktivity ze strany mocných v tomto směru.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307