V noci do muzea nebo galerie

20. 5. 2017

Pokud v sobotu 20. května zůstanete v Brně, neprohloupíte. V tento den se totiž bude konat už třináctý ročník Brněnské muzejní noci, což znamená, že od 18 hodin až do půlnoci můžete navštívit jak své oblíbené galerie a muzea, tak třeba i instituce, kam běžně nezavítáte.

Brněnská muzejní noc

Letos se jich zapojí téměř třicet. Motivovat může vstupné, které bude dobrovolné nebo za velmi symbolický poplatek, doprava zdarma speciálními autobusy a především bohatý kulturní program. Každá z institucí připravuje něco specifického, takže bude z čeho vybírat. Rodiny s dětmi láká výstava lega v Technickém muzeu, vědecké pokusy ve VIDA science centru, šermířské vystoupení v Muzeu ve Šlapanicích nebo výtvarné workshopy v Moravské galerii. Workshopy samozřejmě nebudou jen pro děti. Kupříkladu ve Fait Gallery si mohou návštěvníci vyšít obraz s umělkyní Danielou Mikuláškovou a v Galerii TIC na Radnické ulici se uskuteční unikátní fotografický workshop Vyvolávání duchů.

Dům umění zase připravuje výtvarnou aktivitu pro malé i dospělé na motivy slavného filmu Věry Chytilové Sedmikrásky. Kdo nebude mít zrovna kreativní náladu, může v Uměleckoprůmyslovém muzeu zhlédnout dokumentární cyklus Kmeny o městských subkulturách.

www.brnenskamuzejninoc.cz

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307