Vánočním dárkům z Brna letos vévodí hrnky od sprejujícího básníka

Brněnské Vánoce mají mnohá nej. Rozsvítily první vánoční strom u nás – v historii i letos, jsou jediným místem na světě, kde si dáte Turbomošt, jako první u nás zavedly plošný systém vratných obalů na nápoje, mají každodenní živý hudební program a letos jsou navíc nejdelšími vánočními trhy v Česku. Každý rok také nabízejí nové a originální dárky pod stromeček. Již třetím rokem jim vévodí autorské hrnky od známých brněnských umělců.

Umělecké vánoční hrníčky

Vysoce sledovaný zvyk navrhování vánočních hrníčků brněnskými umělci započal před třemi lety. Prvním osloveným se stal malíř Petr Kvíčala, který (v pro něj typické červené barvě) zachytil na čtyřdílné sérii hrnků půdorysy náměstí s adventními trhy. Následovala bleskurychle vyprodaná trojice hrnečků od Venduly Chalánkové. Kultovní umělkyně a designérka na nich ztvárnila fronty před stánky. Na horké (alkoholické) nápoje na nich čekaly tři generace místních osobností – za historické postavy to byli například Mendel, Janáček a Gollová, starší generace VIP osobností reprezentovali Polívka, Bittová či Donutil a zástupci „mládeže“ byli Tučková, Šedá a TIMO.

Letošním autorem exkluzivní hrníčkové řady se stal právě poslední zmíněný – mytický streetartista, jehož pravou podobu nikdo nezná, ale každý jeho tvorbu uznává a obdivuje. Připravil opět tři druhy designů, které srší jeho vybroušeným pouličním vtipem. Aby toho nebylo málo, navrhl také sérii vánočních přání pro ty, kteří ještě posílají vánoční pozdravení svým známým poštou. Letos se můžou odvázat a místo pohlednice s baňkou a svítící svíčkou do světa poslat něco z „brněnské ulice“.

Prskavky, brože a čokoládky

Suvenýry z Brna sází na originalitu, uměleckou a designovou hodnotu a u vánočních to nemůže být jinak. Kromě hrníčků nabízí TIC BRNO také jiskřivé prskavky, adventní čokoládky či krystalicky krásné designové brože, které (stejně jako trojice barevných zrcátek a letošní vizuální styl Brněnských Vánoc) odrážejí realitu kolem nás a je jen na vás, čemu je nastavíte a co v nich uvidíte. Janáček pod stromeček Podle statistiky zveřejněné na portálu operabase.com je Leoš Janáček ve světě jedničkou mezi českými operními tvůrci a Brno se ke svému skladateli hrdě hlásí! Dárek pod stromeček si můžete vybrat hned ze dvou originálních janáčkovských kolekcí. Jedna je založená na grafických prvcích výtvarnice Venduly Chalánkové, která podle historických fotografií z Archivu Leoše Janáčka zpracovala vlastní vyobrazení Leoše Janáčka a jeho blízkých a k tomu navíc postavy z opery Příhody lišky Bystroušky. Na druhé, od designérky Barbary Zemčík, najdete Janáčkovy nápěvky mluvy – zápisy situací a útržků hovorů, včetně notového záznamu, které si skladatel více než třicet let zaznamenával do svých deníků.

Láska jako Brno

Je vaší láskou Brno? Obdarujte své blízké tričkem se srdcem inspirovaným brněnským znakem, origami papíry z kolekce Brno je zlatá loď nebo kvalitním porcelánem s perokresbou kráčející kostry brněnského draka – ano, legenda se vrátila! Všechny zmíněné suvenýry a mnohé další můžete zakoupit v informačních centrech TIC BRNO. Nejširší nabídku najdete v infocentru TO JE BRNO na adrese Panenská 1 nebo můžete nakupovat z pohodlí domova v e-shopu TIC BRNO.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307