Ve stínu a v té nejlepší společnosti

Je vám ve městě vedro a hledáte stín pod korunami stromů? Vypravte se na vycházku ve vybrané společnosti. Doprovodí vás při ní Průvodce po Ústředním hřbitově – nová publikace TIC BRNO, která vzešla ze spolupráce s Muzeem města Brna.

Ústřední hřbitov vznikl podle projektu architekta Aloise Prastorfera, byl slavnostně otevřen 3. 11. 1883 a svou rozlohou patří k největším hřbitovům v Česku. Obřadní síň v konstruktivistickém stylu navrhli Bohuslav Fuchs a Josef Polášek, krematorium dle návrhu Ernsta Wiesnera bylo prohlášeno Národní kulturní památkou a patří ke špičce brněnské architektury. V areálu hřbitova najdete i galerii umělecky hodnotných náhrobků a hrobek a od konce 19. století pečlivě budovaný park. Průvodce je součástí projektu, který mapuje místa posledního odpočinku osobností, jež psaly dějiny města.

Jsou mezi nimi například Vlasta Fialová, Leoš Janáček nebo Jiří Mahen. Je doplněný o přehlednou mapku a zdarma k dostání v infocentrech TIC BRNO. V digitální verzi si jej můžete stáhnout na GOtoBRNO.cz.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307