„Velký jako Brno“ říkáme už 100 let

V dubnu to bylo 100 let, co se k Brnu připojilo 21 okolních obcí a 2 města a Brno se stalo Velkým. Rozloha města se tím totiž zvětšila téměř sedmkrát a počet jeho obyvatel vzrostl skoro na dvojnásobek. Oslavte tuto velkou událost – jste zváni na několik akcí.

„Velký jako Brno“ říkáme už 100 let

Nebýt toho, součástí Brna by nebyly Bohunice, Brněnské Ivanovice, Černovice, Dolní a Horní Heršpice, Juliánov, Jundrov, Kamenný Mlýn, Kohoutovice, Komárov, Komín, Lískovec, Maloměřice, Medlánky, Obřany, Přízřenice, Řečkovice, Slatina, Tuřany, Žabovřesky a Židenice ani Královo Pole a Husovice. Vše přehledně představuje speciální aplikace a také vy se můžete aktivně zúčastnit mapování hranic města ve fotosoutěži #VELKEBRNO.

A jak se ještě slaví? Zváni jste na výstavu na Nové radnici, která vás zavede do časů konce rakousko-uherské monarchie, I. světové války a prvních let Československé republiky, a na Branky Body Brno na Špilberk, které představí historii brněnského sportu. Velkému Brnu je věnován 32. ročník festivalu Expozice nové hudby a připomene si jej také 24. ročník vytrvvalostního pochodu Brněnské vokruch vokolo Štatlu.

Přesně 100 let po založení Velkého Brna, 23. dubna 2019, začaly z časostroje na náměstí Svobody vypadávat kuličky z limitované edice a bude tomu tak 100 dnů. TIC BRNO připravil k oslavě výročí speciální komentované prohlídky vybraných městských částí, jež se před 100 lety k Brnu připojily, například Řečkovic,RůžičkaNového Lískovce, Tuřan či Žabovřesk, a novou vyhlídkovou trasu minibusu, která vás zaveze dokonce do většiny z nich!

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307