Vlasta Švejdová – Hádám, hádám pohádku

19. 11. 2015 – 24. 1. 2016
hrad Špilberk, západní křídlo, 2. p., po–ne 9–17 hodin

Hádanky, říkanky a pohádky s ilustracemi Vlasty Švejdové. Známou brněnskou malířku představí letošní vánoční výstava pro děti jako ilustrátorku a spisovatelku knížek pro nejmenší děti, kterých doprovodila svými obrázky několik desítek. Tvorba pro děti se jí stala celoživotní láskou.

Zimní motivSvoji uměleckou dráhu začínala kresleným humorem, karikaturou. A humor ji dodnes neopouští, maluje s fantazií a v každém obrázku nechybí vtipná pointa. Půvabnými ilustracemi doprovodila lidová říkadla, hádanky i nejznámější pohádky. Často spolupracovala s básníky Jiřím Havlem, Jiřím Žáčkem a Zuzanou Novákovou. Ke knížkám Kaštánek, Na hradě už nestraší a Co děláme celý den nakreslila a vedle obrázků i napsala poutavá vyprávění. Kromě knížek vytvořila pro Zlínské filmové studio film O křečkovi, s brněnskou televizí spolupracovala jako výtvarnice na pohádce O bojácném Floriánkovi. Pamětníci si jistě také připomenou obrázky na kartonových obalech pro Sunar a Sunarku!

Ilustrovala řadu výukových materiálů a učebnic pro I. stupeň základních škol (Cestička do školy, učebnice i pracovní sešity, ilustrované tabule pro prvouku). V roce 2011 byla vydána knížka Jeden mluví, dva koukají, která obsahuje nejznámější lidové dětské hádanky a v letošním roce připravuje další knižní překvapení.

Knižní ilustrace budou na výstavě doplněny obrazy, na kterých malí návštěvníci jistě poznají známé brněnské ulice. Vlasta Švejdová je držitelkou ceny Pohádkový zvoneček.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307