Vlnový oscilátor a kazeťák v Moravské galeri

9. 3. 2016
Koncert pro lidi – Brno Contemporary Orchestra | Moravská Galerie Husova 14

Neuvěřitelné spojení tří syntetizátorů, kazetového magnetofonu, vlnového oscilátoru, houslí, violy a bicích uslyšíte v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie na začátku března. Za vším stojí neotřelí Brno Contemporary Orchestra.

Martin Opršál. Foto: archív BCOOrchestr rozjíždí už čtvrtou koncertní sezonu vystoupením nazvaným Koncert pro lidi. V první skladbě rozezní sólové housle Lukáš Mik a jeho “partnerem“ bude vlnový oscilátor. V další skladbě „From silence“ britského skladatele Jonathana Harveyho pak kromě sopránu, houslí, violy a bicích zazní tři syntezátory.

Na objednávku BCO napsal významný český skladatel Ondřej Štochl skladbu „Jin – nostalgie“. Skladba s tématem současné (ne)komunikace mezi lidmi koncipované jako koncertantní kus pro vibrafon a komorní ansámbl je věnována virtuózovi na melodické bicí nástroje Martinu Opršálovi, který ji také společně s BCO přednese. Na závěr se podruhé ujme sopránového partu Irena Troupová, skladba „Here (in circles)“ pro soprán a komorní soubor využívá dnes už vlastně zastaralý kazetový magnetofon.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307