Výstava k dvacetinám Ignis Brunensis

Technické muzeum v Brně připravilo výstavu s názvem Ohňostroje Ignis Brunensis – 20 let mezinárodního festivalu ohňostrojů. Ve spolupráci se společností SNIP & CO a předními ohněstrůjci přibližuje nejen historii přehlídky, ale i podstatu pyrotechnických efektů.

Do zákulisí budou moci návštěvníci nahlédnout prostřednictvím fotografií z pontonu na Brněnské přehradě, odkud se ohňostroje odpalují. „Z pyrotechniky představíme historii černého prachu, látky barvící plamen, prostředky k odpalování, odpalovací zařízení nebo technické provedení odpalů,“ přibližuje výstavu kurátorka Alena Najbertová.

Nebude chybět přehled soutěžících a vítězů z celého průběhu konání festivalu. Zájemci
si budou moci prohlédnout putovní pohár pro vítěze a také propagační materiály z předchozích ročníků. Dále uvidí fotografie a videosestřih z loňské přehlídky. „To vše doprovodí Ohňostroje očima dětí, výtvarná díla ze soutěže pro děti a žáky základních škol městské části Brno-Královo Pole.

Slavnostní vyhlášení vítězů tohoto dětského klání se uskuteční ve čtvrtek 22. června,“ dodává Najbertová. V expozici Historická stereovize jsou nainstalovány 3D snímky s tématem ohňostroje. Výstava bude přístupná do 25. června.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307