ZA BŘEZNOVÝMI GASTROZÁŽITKY ZVE TOMÁŠ KRÁL

Hned na začátku měsíce nás čeká jeden ze svátků českého gastrosvěta, tím je potravinářský veletrh Salima. Je to jeden z těch veletrhů, odkud když člověk odchází, má pocit, že to opravdu stálo za to. Za zmínku stojí i doprovodný program jako je konference FOOD FORUM, tento rok na téma dvojí kvality potravin v EU.

ZA BŘEZNOVÝMI GASTROZÁŽITKY ZVE TOMÁŠ KRÁL

Březen je ale i měsícem velice přívětivým pro vyznavače domácího kuchtění a mým speciálním tipem je rozhodně jehněčí nebo kůzlečí maso. Nevěřte dogmatům o jeho složité úpravě a pusťte se do toho! Osobně jsem velice rád, že u nás popularita tohoto masa v České Republice roste a že si v něm Češi našli oblibu.

Na jaře se příroda probouzí a než se nadějeme, koukáme, jak se všechno zelená. Jakmile se tak stane, vezměte děti (nebo psa) a vyrazte s nimi třeba na mladé kopřivy do Mariánského údolí. Dobře se sbírají a jsou zdravé. Doma z nich udělejte limonádu, děti budou zdravé jako řípa! Tradičnější úpravy jako kopřivový špenát, polévka nebo nádivka vaši strávníci jistě taky ocení.

Tím se dostávám k asi nejdůležitějšímu fenoménu, který nás letos v březnu čeká – přesněji jeho začátek. Jsou jím Velikonoce. Toto je doba, na kterou většinou velice dobře reagují brněnské restaurace. Pokud bych měl zmínit jednu, určitě mě bude zajímat, co vymyslí Jirka Zajíček v Kohoutu NA VÍNĚ. Zajímavých destinací je ale celá řada, tak toho využijte. Když už ne do restaurace, zajděte s přáteli na Zelený čtvrtek na zelené pivo, v posledních letech je k dostání víc než jen jeden „model“ a některé jsou vážně prima. Já osobně si nejspíš zajdu do Suterénu na Veveří.

Na Veveří mám ještě jeden velikonoční tip. Pokud jste na tom s pečením jako já (tedy nepečete), nechte to na profíkovi. Zarezervujte si velikonoční mazanec v Laskominách od Maryny a žasněte, jak je ta holka šikovná. Rezervujte včas, bude na ně fronta!

Vypadá to na krásný měsíc. A kdyby se přeci jen počasí rozhodlo, že nás za ta příslovečná kamna pošle, nezapomeňte si tam s sebou vzít i láhev dobrého vína. Březen je ideální čas na ochutnání nových ročníků.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307