ZA DIVADLEM NA LETNÍ SCÉNY ZVE ONDŘEJ CHALUPSKÝ

Konec sezóny v Brně rozhodně neznamená, že by v červenci a srpnu naplno vypukly „divadelní prázdniny“. Letní scény a festivaly lákají diváky na bohatý program, výrazné herecké osobnosti i jedinečnou atmosféru příjemných večerů pod širým nebem.

ZA DIVADLEM NA LETNÍ SCÉNY ZVE ONDŘEJ CHALUPSKÝ

Samozřejmě nebudu chybět u čtvrtého ročníku Letní scény Divadla Bolka Polívky, která se uskuteční na Biskupském dvoře od 22. 7. do 3. 8. Těším se také moc na další inscenace, které se v rámci Léta na Biskupském dvoře odehrají. Zajímavé zážitky nabídne rovněž divadelní program Letního kina na Špilberku. A stálicí prázdninového kulturního programu v Brně jsou samozřejmě Letní Shakespearovské slavnosti.

Léto na Biskupském dvoře letos nabídne inscenace Městského divadla Brno, Divadla Bolka Polívky, pražského Divadla Na Vinohradech a Baletu Národního divadla Brno. Mimořádné jistě bude slavnostní představení Lakomce, uvedené 16. 7. k 70. narozeninám Bolka Polívky. Romanticky naladí příběh Romea a Julie v podání Městského divadla Brno. Jde o jejich letošní premiéru a titulní dvojici v něm hrají velmi mladí herci Tomáš Dalecký a Esther Mertová. Letní scéna našeho divadla pak na Biskupský dvůr přinese například inscenace Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, Horská dráha nebo třeba Šašek a syn. Přijďte si společně s námi užít kouzelnou atmosféru s oblíbenými herci. Těšit se můžete na Bolka a Vladimíra Polívkovy, Chantal Poullain, Martina Krause, Milana Kňažka, Karla Rodena, Janu Krausovou a další. A pokud byste brněnské reprízy nestihli, tak si můžete udělat příjemný výlet do Mikulova a Slavkova, kam se letos s naší Letní scénou také podíváme.

Zajímavý divadelní program uvede i Letní kino na Špilberku. Kromě filmů tedy budete moci zavítat například na komediální one man show Pavla Seriše Pozemšťan, která pobaví i dojme.

Letošní ročník Letních Shakespearovských slavností nabídne během července a srpna v Brně hned osm inscenací, včetně letošní premiéry Zimní pohádky. V té se na jevišti setkají Martin Hofmann nebo Michal Isteník, Petra Špalková, Veronika Arichteva, Alena Mihulová, Saša Rašilov a další. Pohádkový příběh zničující žárlivosti, naděje a zázraků umístil William Shakespeare na Sicílii a do Čech, kterým překvapivě propůjčil moře.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307