Za divadlem pod hvězdami zve Kateřina Vižďová

K brněnským letním večerům již dvanáct let neodmyslitelně patří divadelní open-air produkce v podmanivém prostoru Biskupského dvora pod vznešenými věžemi Petrova. Jinak tomu není ani letos, kdy pro vás Městské divadlo Brno odehraje 37 představení, z nichž každé je zárukou nezapomenutelného zážitku!

A jaké tituly na vás pod noční oblohou čekají? Letošní novinkou určenou pro uvádění na letní scéně je historická freska Napoleon aneb Alchymie štěstí autorské čtveřice ve složení Karel Cón, Stanislav Slovák, Jan Šotkovský a Petr Štěpán, v níž se dozvíte, co spojuje Napoleona, Churchilla a Brno. Že spolu tyto životní osudy nesouvisí? Omyl! Právě mladý Brit objeví souvislosti s bitvou francouzského císaře poblíž Brna. Rozpustilé balábile neuvěřitelných historických situací se bude ve zpěvoherním hávu točit od 29. května do 4. června a dále od 8. do 11. července.

Po loňském úspěšném převedení do plenéru se pod širým nebem zalíbilo romantické komedii Zamilovaný Shakespeare. Se slovutným dramatikem v podání Dušana Vitázka budete moci prožít příjemné večery v dobré společnosti od 6. do 9. června.

Na programu nechybí ani loňská novinka, oblíbená muzikálová pohádka O statečném kováři s nadčasovou hudbou Petra Ulrycha, díky níž strávíte kouzelné letní večery s celou rodinou v období od 11. do 13. června a dále od 2. do 6. července.

Pod Petrovem má své výsostné místo i brilantní Molièrova komedie Lakomec v titulní roli s Boleslavem Polívkou. Neváhejte, letos jsou v plánu pouze tři reprízy od 15. do 17. června.

Na návrat pod věže katedrály sv. Petra a Pavla se těší i stará známá stálice, kterou je již po několik sezón legendární český muzikál Noc na Karlštejně. Přijďte se pobavit a zanotovat si známé písně Karla Svobody v termínu od 19. do 24. června.

Také slavní Tři mušketýři budou znovu i letos veršovat, zpívat, tančit, šermovat, řádit a bavit vás pod noční brněnskou oblohou, a to v čase od 26. do 30. června. Máte se na co těšit! Produkce představení MdB na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea se uskuteční od 29. května do 11. července 2021 se začátky vždy ve 20.30 hodin a za každého počasí.

Užijte si krásné divadelní léto s MdB!

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307