ZA FILMEM ZVE IVANA KOŠULIČOVÁ

Že to v Brně filmem žije, filmoví fanoušci a návštěvníci kin vědí. Ti více zainteresovaní vědí také to, že Brno má vlastní filmovou kancelář, filmový fond nebo speciální turistický okruh Poznej Brno a okolí ve filmu. Letošní léto tak ve městě zažijete festivaly, premiéry i natáčení. Okurková sezóna se nekoná.

ZA FILMEM ZVE IVANA KOŠULIČOVÁ

Letní filmovou sezónu tradičně zahajuje karlovarský festival. V kině Scala si od 8. do 14. července můžete užít jeho ozvěny. Tamtéž vás taky naladí na koncert The Cure, headlinera letošních Colours, a to 11. července projekcí záznamu jejich koncertu v londýnském Hydeparku.

Prázdninová sezóna má kromě festivalů i další skvělý benefit: letňáky! K těm tradičním, jako je třeba Scalní letňák, kde můžete 17. srpna vidět předpremiéru vítězného filmu Parazit z festivalu v Cannes, přibude letos i jeden speciální: zelená oáza zahrady vily Löw Beer nabídne díky Kinu Art projekci každý pátek. Kino Art, než se vrátí do svých vlastních prostor na Cihlářské, bude promítat také v Kabinetu MÚZ, a to každou středu a čtvrtek. Doporučuji provokativní Climax Gaspara Noého, oceňovaný britský film Beats i českou klasiku Kouř.

Máte-li děti nebo máte rádi pohádky, rozhodně by vám neměla uniknout předpremiéra filmu Hodinářův učeň, kterou do Brna přijedou 9. srpna představit její tvůrci a herci. Ústřední komická trojice Plodková, Neužil, Plesl je příslibem velké zábavy. Film se natáčel na zámcích v Uherčicích na Znojemsku nebo v Lednici, kam se můžete vypravit po stopách natáčení.

Stadion Za Lužánkami se během léta promění na olympijský stadion pro natáčení Ondříčkova filmu Zátopek. Pokud chcete vidět herecké a sportovní výkony dvojice Neužil, Issová naživo, můžete si ve filmu i zahrát. Komparzu na tribuny a stadion bude třeba opravdu hodně.

Na konci léta se do města chystá další filmový štáb, tentokrát s Eliškou Křenkovou a Martinem Kyšperským jako hlavní hereckou dvojicí filmové romance Marťanské lodě. A jestli ještě nejste ze všech těch možností unaveni, vyrazte si na filmem inspirovanou procházku nebo výlet. Tipy na místa, kde se natáčelo, najdete na portálu GOtoBRNO.cz ve speciálním turistickém okruhu Poznej Brno a okolí ve filmu.

Letošní léto je zkrátka filmem nabité, tak si ho pořádně užijte.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307