Za filmem zve Miloš Henkrich

V polovině března uplynul nekonečný půlrok od uzavření tuzemských kin. Je duben a úvahy o otevírání kin se pomalu mohou zařadit do folkloru k erbenovsky laděným pověstem, jimiž je opředena Květná neděle či Velký pátek… Tehdy se podle vyprávění otevírají ve skalách tajemné sluje a vydávají skryté poklady. Ovšem – a to se patří zdůraznit – jedině čistým duším!

Kina, jež na mnoha úrovních odkazují k archetypu jeskyně, se s velkou pravděpodobností ještě v dubnu zázraku nedočkají. To však neznamená, že se do nich nemůžeme s předstihem těšit. O hollywoodských filmech, jejich přesunech a možných nasazeních v sálech a zároveň na VOD se píše neustále.

Za nimi by neměl zaostat ani výhled kinopremiér českých filmů na rok 2021, když v distribučních plánech je více než čtyřicet (!) novinek či obnovených premiér. Za zmínku stojí např. vytrvale přesouvaný snímek Gump – pes, který naučil lidi žít, s Bolkem Polívkou. Protože je v plánech na duben, možná jej čeká ještě jeden posun. S květnem počítají dokumenty Karel (o Karlu Gottovi) a „portrét horníka“ Nová šichta. Červenec a srpen bude, doufejme, přát letním kinům, kam by mohl diváky přitáhnout např. životopisný snímek Zátopek (r. David Ondříček) a komediální Deníček moderního fotra, celovečerní debut Jana Haluzy s Jiřím Mádlem a Terezou Rambou v hlavních rolích. Nejočekávanějším českým filmem je bezpochyby Il Boemo, historický velkofilm o hudebním skladateli J. Myslivečkovi, jenž je v plánech na říjen. Do zšeřelých sálů má k divákům idealisticky nakročeno také listopadová Perinbaba a dva světy.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307