ZA GASTROZÁŽITKY DO MĚSTA I PARKŮ

Léto začalo o něco dříve, než jsme možná čekali. A květnové festivaly gastronomie, hudby a zábavy nám jdou přímo na ruku. Někomu stačí jen tak posedět s přáteli v Lužánkách u kotlíkového guláše, jiný se raději, aniž by musel opustit stíny stromů brněnského parku, vydá na průzkum tajemných zákoutí exotických kuchyní a nezalekne se ani hmyzích specialit.

ZA GASTROZÁŽITKY DO MĚSTA I PARKŮ

Skutečně, 12. května můžete v lužáneckém parku zavítat na Extreme food festival, který nabídne nejen exotická jídla, od arabských až po korejské receptury, ale zejména pro nás stále nezvyklé pokrmy z různých druhů hmyzu. Už jste někdy ochutnali hada, pavouka, žáby, šneky, štíra či krokodýla? Kromě zkoumání zvláštních pokrmů tu budou probíhat i workshopy vaření, soutěže, přednášky a natočí vám speciálně uvařené Extrem pivo. Pokud je na vás tohle menu přece jen trochu extrémní, ve stejný den budou mít Lužánky i něco pro vás. Chcete-li se letos vrátit ke klasickým tábornickým aktivitám a strávit několik dní v přírodě, je třeba být připraven. A to zejména tak, že si v obyčejném kotlíku dokážete přichystat něco dobrého k nasycení hladových žaludků. Lužánecký Guláš Fest je soutěž otevřená amatérským i profesionálním týmům. Za účasti populárních brněnských herců Zdeňka Junáka a Jakuba Uličníka vás snad inspiruje k uvaření toho nejlepšího guláše v Brně.

Všechny české chutě můžete vyzkoušet na jediném místě, a to 19. května na nádvoří hradu Veveří. Desítky jídel, víno od vinařů, pivo z minipivovárku, řemeslný trh, hudba, divadlo a opékání špekáčků vás čeká na akci Ochutnej Česko všemi smysly. Pro zvídavé návštěvníky se nabízí degustace vín či workshopy o tom, jak domácí recepty připravovat. A dobro- družné povahy se mohou pustit třeba do šifrovací hry.

Milovníci burgerů se mohou těšit na Burger festival, který bude probíhat od května až do září v několika městech po celé ČR. V Brně ho najdete v nákupním centru Vaňkovka ve dnech 18.–20. května. Ochutnáte burgery na japonský či indický způsob a zkrátka tu nepřijdou ani vegetariáni a vegani. Po celý víkend se budete moci zapojit do hlasování o nejlepší burger festivalu a taky o nejlepší restauraci, která burgery nabízí. Čeká na vás dětský program, dobrá káva, sladké dobroty nebo zmrzlina ze super trucku. A kdybyste akci nestihli, nemusíte být smutní, po prázdninách se totiž brněnská část Burger Festivalu bude opakovat ve dnech 7.–9. září. Tak vzhůru do města, parků či na hrad!

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307