ZA HUDBOU ZVE ADAM PITROCHA

Je tu podzim. Sezóna opalování, hudebních festivalů a venkovních party definitivně skončila. Střídá ji koncertní horečka. Kapely vydávají nová alba a vyráží na turné. Listopadová dramaturgie klubů nabízí ta největší jména.

ZA HUDBOU ZVE ADAM PITROCHA

Program Flédy startuje hned první listopadový den křtem nového EP kapely Zrní, která umně kombinuje elektroniku a melodické písničkářství. Headlinery na Flédě jsou pro tento měsíc Vitalic, Peter Hook & The Light a Dub FX & Mr. Woodnote. Přiznám se, že zdaleka nejblíž mám k Peteru Hookovi – a to spíše k jeho New Order než k Joy Division. Dosavadní playlisty koncertů prozrazují, že se můžeme těšit na největší hity obou kapel kultovního baskytaristy.

V listopadovém programu mého domácího Sono Centra najdete nejen vystoupení českých hvězd, ale i opravdové pecky především z jazzové škatulky. Večer s fenomenálním trumpetistou Lacem Deczim si určitě nenechte ujít. A jakou svatou trojici nabízí Sono? Ve spolupráci s BUJOART uvádíme Electro Deluxe, a ve spolupráci s JazzFestBrno Terence Blancharda a Richarda Bonu. Fenomenální baskytarista Bona stojí v opozici k Peteru Hookovi. Bonu necharakterizuje zvuk ani nápaditost linek, ale opravdová virtuozita, kouzla s notami a rytmy latinsko-amerického jazzu.

A co další hudební kluby? Program Kabinetu MÚZ je jako bonboniéra. I když je každý bonbon jiný, těžko najdete nějaký, který by vás zklamal. Vše startuje hned zkraje měsíce Burlesque Festivalem. Následují Emma & Emma, Floex, Kalle (v létě předvedli úžasný koncert na Besedě u Bigbítu), syroví FVTVRE s Karlem Buriánkem (ex Sunshine) a Rutka Laskier. Hudební nabídka Kabinetu končí v podobně kabaretním duchu jako začíná. Ženy z burlesque show vystřídají trochu obskurní pánové z The Tiger Lillies. Schovanými koncertními perlami jsou Smrtislav a Niceland v Kavárně Trojka a zvuková show Borise Carloffa v Alterně.

Pokud máte odvahu opustit hranice Brna, zvažte vídeňské vystoupení Mudhoney, kultovní kapely 90. let s perverzním zvukem kytar Steva Turnera. Pražský klub Roxy nabídne pravý opak. Křišťálový zvuk, těžké beaty, ostré synťáky a audiovizuální show slibují američtí The Glitch Mob. Podzimní únava a deprese sice nutí schovat se pod peřinu a nevylézat, byla by to ale škoda strávit listopad v posteli.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307