ZA HUDBOU ZVE ALEŠ HRBEK

Duben, za kulturou půjdem. Třicet dubnových dnů nabitých skvělou muzikou a tak málo řádků, abych vás pozval na všechny akce, co mě zaujaly. Tak tentokrát zamířím do vod akustické hudby, která je mi nejbližší.

ZA HUDBOU ZVE ALEŠ HRBEK

S kapelou Přístav hraji již 20 let. Věnujeme se akustické muzice, snažíme se prolínat folk s prvky jazzu, swingu a ryze trampské harmonie. Po letech působení na malých i velkých pódiích jsme se zařadili do takzvané nastupující generace folku. V začátcích se nám podařilo několikrát vyhrát Portu, nejstarší festival v České republice, který dávno překročil žánrové mantinely folku a dostává se opět do povědomí široké veřejnosti. To je jeden z důvodů, proč jsem začal pořádat jedno ze čtrnácti předkol tohoto festivalu. Letošní oblastní kolo se uskuteční v Brně 27. 4. v Café Práh. Představí se zde plno začínajících, ale skvělých muzikantů, kterým může Porta otevřít bránu velkých pódií.

Výročí Přístavu jsme náležitě oslavili únorovým koncertem ve vyprodaném Semilasse. V dubnu se v tomto sále představí plno zajímavých kapel. Za mě zvu 11. 4. na Nerez a Lucia tour a 24. 4. na Františka Nedvěda a jeho kapelu Tiebreak.

Dále se těším do Sono Centra, kde se 8. 4. představí Aneta Langerová s celou kapelou, včetně smyčcového tria. Pár dnů na to, 24. 4., tu vystoupí bluegrassoví Malina Brothers – neuvěřitelná muzikantská smršť, tentokrát spojená s natáčením jejich DVD. POZOR! 3. 4. bude Pokáč na Flédě! Ve stejný den, ale tentokrát na Musilce, zahrají Trapeři s Robertem Křesťanem, 7. 4. se sálem rozezní Spirituál kvintet a 10. 4. Fleret se Zuzanou Šulákovou.

Pro toho, kdo preferuje divadelní sály a akustickou podobu pop music, rozhodně doporučuji slovenskou klasiku NO NAME, která zahraje 4. 4. v Mahenově divadle v rámci jejich akustického turné. Ten samý den můžete zajít na koncert Jardy Samsona Lenka do KD Rubín.

Samozřejmě, že duben je a bude v Brně hlavně ve znamení jazzu. Vyvrcholením JazzFestu je pro mě koncert 14. 4. v Janáčkově divadle, kde zahraje John McLaughlin & The 4th Dimension. Fenomenální anglický jazzový kytarista, o kterém se nedá psát. To se musí vidět a hlavně slyšet naživo! Krásný začátek jara ve znamení akustických kytar vám za kapelu Přístav přeje Aleš.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307