Za hudbou zve David Liber

Ruku na srdce, není jednoduché zvát v téhle době za hudbou. Dlouho jsem přemýšlel, jak to pojmout. Já jsem pražská naplavenina milující Brno a při psaní tohoto sloupku jsem si uvědomil, jak Pražáci Brnu závidí kulturní scénu. Scénu, která je boží i přes pandemii.

Pokud všechno půjde podle plánu, koncem léta vás čeká live album Veřejně nepřístupné vodní plochy. Foto: Ivo Legner

Jak jinak si v dnešní době vynahradit živý koncert než u gramofonu s pořádnou deskou. Proto se zájmem sleduji počiny vydavatelství Kabinet Records pod Kabinetem MÚZ, které vydává jak lokální, tak i světové klasiky. Z těch klasik bych vypíchl třeba desku americké folkové kapely Fleet Foxes a jejich album Shore nebo třeba punkovej nářez kapely M.D.C. Kabinet Records vydává teď v únoru také desku brněnské kapely tryo s názvem sustainable gardening. Nejen o nové desce jsem si s kapelou tryo povídal v rámci rozhovoru pro KAM a web Planeta Brno. Desku jsem slyšel a je moc vyvedená, myslím, že kdo kapelu tryo zná, bude mile překvapen. Nové album kapely Květy nazvané Květy Květy také stojí za poslech. Například písnička Koňýku, kde mimo jiné zpívá Alena Pohlová, která vystupuje pod pseudonymem Alen a v nedávné době vydala album Až se řeky vylijí z břehů. Alen teď připravuje nové album a společně děláme na kapelové úpravě písní jak z první, tak i druhé připravované desky.

Také se mi podařilo, upřímně asi i díky covidu, založit jazz fusion trio, které nese název Veřejně nepřístupná vodní plocha, a pokud všechno půjde podle plánu, tak koncem léta vydáme studio live album, těším se moc! Do Veřejně nepřístupné vodní plochy jsme ještě pozvali Kateřinu Křivánkovou, která dříve působila v kapele eLiška. Společně s ní interpretujeme český a moravský folklor v novém, jiném kabátu. Práce s Kateřinou mě nabíjí radostí a novou energií. Věřím, že se nám to podaří již brzy přenést i na lidi.

V boskovickém Prostoru se také snažíme vytvářet kulturní program navzdory okolnostem. Kromě několika live streamů, například živé přenosy impra Lísky a besed Ohlasy naživo, v Prostoru probíhá koncept výdejního okénka kultury. Například v březnu chystáme malý festival písničkářů, který bude probíhat právě celý z okna. Tak si určitě udělejte výlet do Boskovic, dejte si kafe a pak si nechte zahrát nějakou písničku z oválného okna.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307