Za hudbou zve Kateřina Křivánková

Můj hudební život je rozkročen mezi dva hudební žánry, a to jak posluchačsky, tak i interpretačně. První žánr by se dal pojmenovat jako indie či alternativa, druhým mým hudebním domovem je opera a klasická hudba. Snad vás moje tipy na brněnské produkce právě v těchto dvou žánrech navnadí.

Začnu pozváním na klasické či operní produkce. Ve středu 1. září se na piazzetě před Janáčkovým divadlem odehraje open-air koncert Janáčkovy opery NdB pod taktovkou Marka Ivanoviće. V Janáčkově divadle proběhne v pátek 17. září zahajovací koncert sezóny Filharmonie Brno, která pod taktovkou Dennise Russella Daviese zahraje Smetanův cyklus symfonických básní Má vlast. Tuhle „klasiku klasik“ zná snad každý, ale přiznejme si, kdo z nás ji slyšel naživo? Jelikož jsem aktivním členem souboru Ensemble opera Diversa, nesmím opomenout dvě hudebně-divadelní produkce, které náš soubor v měsíci září odehraje. Budou to Labské horrorroperry Ondřeje Kyase a Pavla Drábka, které se uskuteční 13. září na nádvoří Filozofické fakulty v Brně. Ve druhé inscenaci si přijdou na své i děti. V pátek 17. září v rámci festivalu Polárkový dort v Divadle Polárka Diversa odehraje miniopery Městská strašidla, která řádí v dopravních prostředcích, městské zeleni nebo v nákupních centrech. Více o souboru a inscenacích se dozvíte na webu operadiversa.cz.

Nyní ze soudku alternativní hudby. V úterý 7. září si vás dovolím pozvat na koncert skupiny eLiška, která odívá lidové texty do moderní muziky. Po zhruba dvouleté pauze zahrajeme na zahrádce klubu Music Lab společně s kapelou Hungry Harleyers. Také doporučuji 15. září navštívit křest nového alba zpěváka Kittchena v brněnském Kabinetu MÚZ. V poslední zářijovou sobotu, 25. září, si můžete vybrat hned ze dvou velmi kvalitních produkcí. Milovníci jazzu by neměli minout koncert izraelského pianisty Shaie Maestra, který se odehraje v Cabaretu des Péchés v Brně. Dále proběhne na Zahrádce Na Střeláku festival Mersey Gathering, tentokrát s hlavním hostem kapelou Tata Bojs – ti si z letošních Cen Anděl odnesli sošku v kategorii Skupina roku. Ke konci měsíce (27. září) můžete navštívit koncert skupiny Zrní v Mahenově divadle, na který se osobně velmi těším. Nehledě na hudební žánr, který preferujete, přítomnost diváka na živém koncertě je tou největší odměnou pro hudebníka. Proto je i v září přijďme podpořit!

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307