ZA HUDBOU ZVE LUCIE INGROVÁ

Čaudy, naházet sem hudební tipy na léto není úplně jednoduchou záležitostí. Ostatně, většina z nás už se vidí na dovolené a za hudbou vyráží na nepřeberné množství evropských fesťáků. Nicméně i v Brně a okolí se najde pár zajímavých akcí. Národní divadlo Brno pokračuje druhou vlnou festivalu Opera na Špilberku. 2. 7. Carmen, 4. 7. La traviata, 6. 7. Polská krev, 8. 7. Don Giovanni – chcete-li o prázdninách udělat mamince nebo babičce radost, šup na Špilas. Mimochodem, dobrej tip na první rande! Budete za slušňáka a po opeře je vždycky co řešit. Doporučuji Carmen, je to dojáček. Ale k základnímu hudebnímu přehledu patří tak nějak všechny, že?

ZA HUDBOU ZVE LUCIE INGROVÁ

Kdo to má rád na tvrdo a ještě nemá koupený lístky na Stony do Prahy, tak 4. 7. zavítá do brněnského Sono Centra na něco mnohem tvrdšího, a to death metal (jak jinak než ze severu), tedy na švédské In Flames. Pogo included.

Hned první červencový víkend od 5. do 8. 7. se ve velkém proudu rozjíždí fesťáky. Komu přijde Pohoda za 100 éček už přepísklá, je tady tradičně ve stejném termínu Festival pro židovskou obec v Boskovicích. Postupem času se z něj stala tak nějak celorodinná záležitost. Takže děti a psy s sebou. A jako hlavní hvězda vystoupí i jeden headliner z Pohody, americký raper dälek. Jou jou. Já osobně se ještě těším na J. P. Muchowa a Vložte kočku. Ve stejném termínu, a to od pátku 6. 7., začíná Global Chill-out Festival nedaleko Tišnova. Třídenní nášlap psytrance, chill-outu, ethna a world music. Děti bych nechala doma, ale psi budou určitě vítáni.

Další festivalové dilema nastává 27.–29. 7., kdy se bije Rosnička a festival Okolojeles. Tam bude dost záležet, jak na vás zapůsobí konkrétní line-up. Oba programy nabízí širokou paletu hudebních stylů od rapu, přes současný folk/rock až po elektro, techno a noise. Oba za pusu. Zatím jsem stále na vážkách.

Ani Brno ale úplně mrtvý nebude. Třeba 16. a 17. 7. stojí za to se zastavit na Svoboďáku a trochu pozevlit u Bohemia JazzFestu. Vstupné gratis. Ač mám fobii z obchodních center, Vaňkovka Fest mi zní lákavě, 19. 7. tu hraje Mucha a 20. 7. Tom Holič. Opět free entry. No a po celé prázdniny stále probíhá festival Brna-střed Uprostřed. Program už si vygooglete. Pěkný léto, nuda v Brně nebude. A když jo, aspoň víte, kam vypadnout.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307