ZA HUDBOU ZVE ONDŘEJ KYAS

Jsou různé možnosti, jak slyšet svou oblíbenou kapelu. Jednou z nich – zdánlivě tou nejjednodušší – je: založit si svou kapelu a proslavit se alespoň natolik, abyste si mohl svou oblíbenou kapelu pozvat jako hosta na vlastní koncert.

Za hudbou zve Ondřej Kyas

Přesně to udělala brněnská skupina Mucha, takže 8. 3. si můžete poslechnout v klubu Eleven nejen je, ale i ústecké Nauzea Orchestra. Naše oblíbená kapela je to i díky jejich loňskému albu Štěstí, obdivuhodně vyvážené kombinaci sonických poryvů a takřka hitovému písničkářství (viz třeba poslední alba Einstürzende Neubauten).

Další zajímavou akcí bude určitě křest nového alba brněnských Ghost of You (15. 3. na Flédě). Agilní a pořád ještě dost mladá kapela vybrušuje svoji verzi – řekněme – indie-rocku (ano, vím, už je to skoro sprosté slovo) do podoby dráždivě tvarovaného křišťálu, hrdě odrážejícího špínu tohoto světa. Natáčeli to zase u Ondry Ježka (koho jiného, že?) a naživo to je čím dál lepší, i když už se pokaždé zdá, že to lepší být nemůže.

Hudební klub Stará Pekárna si pořád uchovává sympatický žánrový rozptyl; hrají zde kapely začínající, (skoro)slavné – i ty končící. Tak například 10. 3. se zde vyskytnou Myši, což je obtížně popsatelný stylový slepenec – od punku přes novou vlnu až k zasněnému electro-popu (alespoň tak si to od posledka pamatuju). Po nich pak osvědčený Budoár staré dámy, jejichž poslední album Sůl uchovává ducha brněnských alternativních devadesátek, ale posouvá ho dál obohacený např. o zkušenosti městského intelektuála se životem na venkově, různé ty krize středního věku, záněty středního ucha atd. 19. 3. tamtéž – Listolet. Po delší koncertní pauze, stále v čele s Tomášem Háčkem, člověkem s neuvěřitelnou šíří uměleckých i jiných aktivit. Osvědčená kombinace bytostné melancholie a živelné energie. 22. 3. zde pak křtí nové EP Lucie Redlová s kapelou. Nové písničky jsem slyšel v létě v Banátu a znělo to velmi slibně. Jako kmotři budou sekundovat pražští Hm…, jejichž koncerty na Pekárně se vyznačují takřka rodinnou atmosférou.

A teď něco úplně odjinud. Na konci března se koná Velikonoční festival duchovní hudby, poměrně exkluzivní akce přinášející duchovní hudbu od středověku až po současnost – např. 27. 3. vokální hudbu předního (u nás ovšem zřídka hraného) německého skladatele Wolfganga Rihma.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307