ZA HUDBOU ZVE PAVEL ŘEHOŘ

Historie brněnského klubu Metro se začala psát v roce 1937, kdy z nově vybudovaného klubu pod Palácem Alfa zněl po nocích jazz… tehdy ještě pod názvem Metro Music Hall.

ZA HUDBOU ZVE PAVEL ŘEHOŘ

Novodobá historie známého klubu se začala psát v září 2008, kdy se cenného prostoru svorně chopily agentury Gregory Management a BUJOART, čili pánové Pavel Řehoř a Josef Buchta, v začátcích ještě v partě s Tomášem „Vunderle“ Koudelkou – a to už pod názvem Metro Music Bar, který letos slaví deset let existence. Předcházející krátkou epizodu ospalé jazzové restaurace vystřídala multižánrová smršť zhruba 250 akcí ročně, jež trvá dodnes.

Jazz, rock, pop, punk, metal, alternativa, stand-up comedy, hvězdy tuzemské i zahraniční, ale i soutěže pro mladé začínající kapely, pravidelné parties s DJs... V této podobě oslaví Metro Music Bar 19. září 2018 deset let provozu. Hlavním gratulantem bude nejvěhlasnější český rocker Ivan Král s kapelou, jenž jistě neopomene zahrát jediný světový rockový megahit českého autora – Dancing Barefoot, ale také představí své nové album. Následovat bude narozeninová afterparty s rezidentními DJs do rána. Přijďte s námi oslavit první desetiletku!

Z našlapaného jubilejního podzimního Metro menu bych rád doporučil alespoň několik největších lahůdek: 22. září – Michal Prokop & Luboš Andršt & Jan Hrubý trio v rámci mezinárodní série koncertů Blues Rock Fest 2018, 18. října – Vladimír Mišík & Etc. + Jamie Marshall, 22. října – Yellow Jackets (USA), 31. října – Värttinä (FIN), 7. listopadu – Kennedy Administration (USA) & Ondřej Pivec, 28. listopadu – Mydy Rabycad & Noisy Pots. V Metru sice trávím času nejvíc, ale rád si za hudbou zajdu i na jiná místa v Brně. Pokud mi to zaneprázdněnost dovolí, chtěl bych na podzim vyrazit na oslavu 50. výročí největších brněnských rockových dinosaurů Progres 2 v Sonu, to bude 18. listopadu. Tamtéž pak 22. listopadu electro-funkový nářez americko-francouz- ských ELECTRO DELUXE. Na Flédu se vydám 14. listopadu na Gaia Mesiah. V prosinci pak opět do Brna zavítá Vojta Dyk s muzikanty z B–Side Bandu a na programu brněnského Ronda bude jejich provedení Mše od Leonarda Bernsteina. Předvánočně bych se pak chtěl naladit v Kulturním centru Semilasso, kde vystoupí Petra Janů se symfonickým orchestrem.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307