ZA HUDBOU ZVE PAVEL ŠNAJDR

Nejenže v květnu je již jaro v plném rozpuku, ale když se dívám po brněnských „hudebních květech“, je také z čeho vybírat – tato „hudební louka“ je vskutku rozkvetlá. Bohužel sám nemám tolik prostoru a možností, abych natrhal „pořádnou květinu“, ale alespoň bych si rád přivoněl k některým z nich.

ZA HUDBOU ZVE PAVEL ŠNAJDR

Určitě doporučuji některou z oper, kterou uvádí Národní divadlo Brno. Z nich bych vyzdvihnul dva tituly. Premiéra Mozartovy opery Così fan tutte je, myslím, dobře načasovaná na měsíc lásky. Tato operní hříčka prověřuje věrnost hlavních protagonistů a nakonec samozřejmě vše dobře dopadne. Doporučuji hlavně mladým zamilovaným párům, opera je plná krásných melodií a o komické situace tu není nouze. Druhým titulem je velká romantická opera Faust a Markéta uváděná v pavilonu P na brněnském výstavišti. Čistota lásky a citu Markéty je podtržena čistou režie Jiřího Heřmana, která skvěle funguje v čistém a rozlehlém prostoru pavilonu P s nádhernou hudbou Carlese Gounoda.

V jiném koutě „hudební louky“ vykvetla jedna „cizokrajná květinka“, jejíž příbuzní však již v Brně pravidelně rozkvétají a našli si řady příznivců. Doporučuji 10. května navštívit Sono Centrum, kde vystoupí kontrabasista a baskytarista Christian McBride se svým bandem. JazzFestu se podařilo během let dosáhnout takové úrovně, že jejich pozvání přijímají ty největší světové hvězdy. Nenechal bych si to ujít. 31. května v 19.30 si vás dovolím pozvat do rotundy pavilonu A na brněnském výstavišti. S BCO – Brno Contemporary Orchestra zde uvedeme závěrečný koncert naší sezóny „C“. Pro tuto příležitost jsme pozvali významného a svým monogramem příznačného hosta Colina Curie. Je to skotský virtuos na bicí nástroje a jsme velmi rádi, že přijal naše pozvání. Na koncertě uvedeme soudobou klasiku – dva koncerty pro bicí Tap Dance holandského skladatele Louise Andriessena a Towards Future‘s Embrace skotského skladatele a Colinova přítele Davea Marice. Program doplní Benátské hry Witolda Lutosławského. Sluší se uvést, že obě koncertantní skladby byly psány právě pro Colina, který je také uvedl ve světové premiéře. Dave Maric bude provedení osobně přítomen. Koncert je zároveň zahrnut do festivalů Meeting Brno a Re:publika.

Přeji všem krásné jaro a těším se na setkání při krásné hudbě.

Inzerce

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307