ZA HUDBOU ZVE PÍSNIČKÁŘKA A VÝTVARNICE MARTINA TRCHOVÁ

Léto je časem, kdy městské kluby zavírají své dveře, odpočívají a nadechují se na novou, podzimní sezónu. Koncerty se ale přesouvají pod širé nebe a lákají ven z města. Často se dá vyjet jen kousek za městské hradby a užít si skvělou muziku. Mám tu pro vás pár tipů.

ZA HUDBOU ZVE PÍSNIČKÁŘKA A VÝTVARNICE MARTINA TRCHOVÁ

Pro mě jako milovnici Stinga a jeho písní je naprosto nepřehlédnutelný koncert v zámecké zahradě ve Slavkově 12. července. Mít tuto hvězdu tak blízko a nechat si ji ujít by byl pro mě hřích. Přelom července a srpna přináší ale i další možnosti slyšet výjimečné zahraniční interprety v kombinaci s těmi našimi, a to v podobě úžasného festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou. Z programu vybírám například pondělí 29. 7., kdy zahraje Lenka Dusilová, Yddish Glory (Kanada/Rusko) hrající ztracené židovské písně a Omar Sosa & Seckou Keita (Kuba/Senegal), kteří přivezou podmanivé spojení piana a 21strunného nástroje – kory. Ve čtvrtek 1. srpna na tomtéž místě zazní syrové gospely z USA v podání zpěvaček Como mamas, zahraje kolumbijský harfový virtuos Edmar Castaneda a večer doplní český Spirituál kvintet. Program je ale plný lahůdek a stojí za to si udělat do Náměšti výlet na celý týden (27. 7.–3. 8.). Přiznám se, že tam jezdívám na koncerty už léta a, ač interprety dopředu často neznám, vždycky jsem z výběru velmi nadšená.

Pokud se vám nechce vyjíždět, i Brno láká na muziku. Mě osobně přitahuje Akustická noc Vaňkovka festu 18. července. Vystoupí zajímaví mladí písničkáři jako Adéla Václavová, Cat a Bětka Rolečková, Rendez-vous, Pavel Čadek a další.

Můj poslední tip míří spíše za rockovými fanoušky a těmi, kteří si rádi poslechnou muziku, co je nenechá klidně sedět. Poslední prázdninový den, 31. srpna, se v Říčanech u Brna koná první ročník festivalu Rak‘N‘Roll fest. Festival představí kapely z regionu, jmenovitě třeba Betonovej Bez, The Worn Out Jacket, Awake, Panthenol, Woraz a další. Jako výtvarnice jsem pro festival navrhovala grafiku, a proto mi jeho jméno neuniklo. A ten, kdo mě zná jako písničkářku s kytarou, se může těšit, že si poslechne jednu mou píseň s pořádnou rockovou kapelou v zádech.

KAM v Brně... listování

KAM v Brně... redakce

KAM v Brně - kontakt

Vydavatel:
KAM v Brně...
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 2
602 00 Brno

Dodavatel:
Pocket media s.r.o.
Jakubské nám. 644/3
Brno 602 00

Kontakt redakce:
e-mail: redakce@pocketmedia.cz

Kontakt inzerce:
e-mail: obchod@pocketmedia.cz

Kontakt předplatné:
e-mail: info@pocketmedia.cz
telefon: +420 773 287 307